Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiauliuose sulaikyti lydekas gaudę vyrai

2016-03-29

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vykdydami akcija „Lydeka“, prieš šventes rengė reidus ir tiktino Šiaulių ir Šiaulių rajono vandens telkinius. Sulaikyti du vyrai sužvejoję lydekas. Išimta valtis ir meškerės.

Aplinkosaugininkai tikrindami Rėkyvos ežero pakrantes sutiko vyrą, kuris nešėsi lydeką. Šiaulietis V.L (1999 m.) paaiškino, kad 35 centimetrų žuvį sugavo rankomis, prie kranto. Už tai, kad žvejojo draudžiamu būdų, tai yra rankomis ir draudžiamu laiku, kai lydekų žvejyba draudžiama, vyrui surašytas protokolas. Už sugautą lydeką šiauliečiui gresia bauda iki 289 eurų. Be to teks atlyginti beveik 160 eurų žuvų ištekliams padarytą žalą.

Dar vienas šiaulietis su lydeka gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams įkliuvo taip pat Rėkyvos ežere. Žvejodamas iš valties, mėgėjiškos žvejybos metu A.A. (1960m.) sugavo daugiau kaip 3 kilogramus sveriančią lydeką. Vyrui taip pat surašytas protokolas ir grasia iki 289 eurų bauda. Be to šiaulietis greičiausiai neteks ir valties bei žvejybos įrangos. Mat administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 87 str. 3d.) už šį mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą numato ne tik baudą bet ir įrankių ir priemonių konfiskavimą. Vyrui taip pat bus paskaičiuota ir žuvų ištekliams padarytą žalą.

Aplinkosaugininkai reidų metu ne tik sulaikė du brakonierius, bet taip pat sutiko keturis žvejus, kurie žvejojo neturėdami žvejo bilietų. Jiems surašyti protokolai. Be to vandens telkiniuose rastas bešeimininkis venteris ir du bučiukai.