Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Baigėsi akcija „Kaminukas“

2016-03-22

Baigėsi kelis mėnesius trukusi akcija „Kaminukas“. Jos metu Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai surengė beveik 40 reidų ir išaiškino 39 pažeidimus. Pažeidėjams paskirta baudų daugiau kaip už 1000 eurų ir paskaičiuota žalų už 300 eurų.

Akcijos metų aplinkosaugininkai Šiaulių regione patikrino daugiau kaip 100 ūkio subjektų ir beveik 100 fizinių asmenų. Nustatyta 17 atvejų kuomet įmonės atliekas naudojo kaip kurą ir 22 atvejai kuomet atliekas ir šiukšles į krosnis grūdo gyventojai. Daugiausiai pažeidimų nustatyta Telšių rajone – 9, Kelmės – 8, Plungės ir Šiaulių po 6. Vienas atliekų deginimo atvejis nustatytas Pakruojo rajone, po du Mažeikių, Radviliškio ir Akmenės rajonuose. Trys pažeidėjai nubausti Joniškio rajone.

Dar nevisi žino, kad eksploatuojant katilus tiek buityje, tiek įmonėse galima naudoti tik kurą. Atliekas deginti griežtai draudžiama. Deja dažnai pasitaiko atvejų, kuomet kaip kuras naudojama dažyta ir kitaip apdirbta mediena, baldų gamybos atliekos, seni langai, laminuota plokštė. Nustatyta atvejų, kuomet buvo deginamos pakuotės, plastikas ir net drabužiai.  

Visiems pažeidėjams buvo surašyti protokolai ir skirtos baudos. Išviso paskirta baudų už 1050 eurų. Trimis atvejais buvo skaičiuojama gamtai padaryta žala. Pažeidėjams teko sumokėti dar po 100 eurų.

Akcijos metu išaiškinti ne tik atliekų deginimo atvejai bet ir kiti pažeidimai. Pavyzdžiui Kelmės rajono agentūros darbuotojai reidų metu, tikrindami teritorijas, nustatė du netinkamų eksploatuoti transporto priemonių ardymo atvejus, kuomet tai darė teisės neturintis asmenys. Taip pat nustatytas vienas atliekų apskaitos pažeidimas.    


Priedai: