Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

KAIP TVARKYTI PADANGAS

2016-01-29

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamente įvyko pasitarimas dėl padangų tvarkymo Lietuvoje. Pasitarime dalyvavo Padangų importuotojų organizacijos, Savivaldybių, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento atstovai. Aptartos iškylančios problemos dėl netinkamų padangų tvarkymo, perdirbimo ir padangų gamintojų ir importuotojų pareigų vykdymo.

Asmenys įvežantys į Lietuvą padangas privalo laikytis teisės aktų nustatytų reikalavimų. Daugiau informacijos apie gamintojų ir importuotojų pareigas pateikta Aplinkos apsaugos agentūros tinklapyje http://atliekos.gamta.lt. Už nustatytų pareigų nevykdymą padangų importuotojams ir platintojams yra numatytos administracinės nuobaudos (ATPK 51/24 str).

Norime priminti, kad gyventojai padangas gali palikti:

·         padangų platinimo vietoje  (perkant naujas padangas yra galimybė palikti tiek senų padangų, kiek naujų perkama);

·         transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančioje įmonėje (keičiant senas padangas naujomis)

·         savivaldybių įrengtose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse (per metus vienas gyventojas į aikštelę gali atvežti keturias padangas).

Juridiniams asmenims rekomenduojama padangų atliekas atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo sutartį.

Už padangų atliekų šalinimą netinkamoje vietoje yra numatytos administracinės baudos (ATPK 51/3 str.) ir skaičiuojama žala aplinkai. Minimalus padarytos žalos aplinkos komponentams dydis išmetus į aplinką nepavojingas atliekas - 144 Eur, o pavojingąsias atliekas - 434 Eur.