Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Susitikimas su Akmenės rajono ūkininkais

2016-01-28

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Akmenės rajono agentūros vedėjas Augustinas Lenkutis dalyvavo Akmenės rajono ūkininkų seminare ir supažindino į seminarą susirinkusius dalyvius su aplinkos apsaugos reikalavimais žemės ūkio veiklai ir ūkinių gyvūnų laikymui.

Ūkininkams aplinkosauginiai reikalavimai labai aktualūs, tai patvirtino ir į seminarą susirinkusių dalyvių skaičius. Sužinoti, kokių aplinkosauginių įstatymų būtina laikytis ūkininkaujant susirinko daugiau kaip 40 Akmenės rajono ūkininkų.  Seminaro dalyviai supažindinti su atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimu, mėšlo ir srutų tvarkymo reikalavimais. Aktualus ir  pelenų, gautų deginant medienos kurą, naudojimas žemės ūkio naudmenose - tręšimui klausimas.

Ūkininkus domino ir mažųjų karjerų eksploatavimas, vandens ėmimas iš paviršinių vandens telkinių bei asmeninio naudojimo skysto kuro degalinių ir talpyklų eksploatacija. Atskiras klausimas sulaukęs diskusijų -saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo reikalavimais.

Ūkininkams primintas ir ūkinės veiklos ribojimais paviršinių vandens telkinių apsaugos juostose ir apsaugos zonose. Taip pat tvorų tvėrimas pakrantėse. Tai ypač aktualu ūkininkams kurių žemės ribojasi su vandens telkiniais.