Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Dėl deguonies trūkumo ima gaišti žuvys

2016-01-21

Joniškio rajone žvejai pastebėjo, kad Daunoravos tvenkinyje dūsta žuvys. Apie tai buvo informuotas Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas ir žuvininkystės tarnybą prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos. Imtasi priemonių žuvų gelbėjimui.

Vakar žvejoti į Daunoravos atvykę vyrai pastebėjo, kad išgręžtuose eketėse gaišta žuvys. Jie nedelsiant informavo aplinkosaugininkus ir žuvininkystės tarnybą. Pastarieji turi priimti spendimą, ar žuvis bus gaudoma ir perkeliama į kitus vandens telkinius.

Kol kas gelbėdami žuvis, žvejai išplovė dideles eketes, kad patentų kuo daugiau deguonies ir apvalė sniegą. Aplinkosaugininkai atliks vandens telkinio deguonies matavimus.

Storas ledas padengtas sniegu stipria sumažina šviesos patekimą, o tai įtakoja deguonies stygių vandens telkiniuose. Ne išimtis Joniškio rajono, Daunoravos tvenkinys. Jis po truputi pelkėja ir senka, o praėjusiais metais tvenkinys buvo įžuvintas, tad tai galėjo taip pat turėti įtakos deguonies kiekio sumažėjimui.

Vakar deguonies kiekis buvo matuojamas Šiauliuose ir Šiaulių rajone esančiuose vandens telkiniuose. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento valstybinės analitinės kontrolės skyriaus specialistai tyrė Rėkyvos, Taklšos ežerus ir Švedės bei Bubių tvenkinius. Šiuose vandens telkiniuose, kol kas situacija normali ir pavojus žuvims negrėse.

Aplinkosaugininkai ragina žvejus pastebėjus žuvų gaišimo avėjus nedelsiant apie tai pranešti artimiausiai agentūrai, ar departamentui, taip pat žuvininkystės tarnybai. Vandens telkinių nuomininkai taip pat raginami dažniau tikrinti padėti nuomojamose vandens telkiniuose.