Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai tikrino šėryklas ir medžiotojų bokštelius

2015-12-31

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija lapkričio - gruodžio mėnesiais atliko medžiojamųjų gyvūnų šėrimo ir viliojimo vietų patikrinimą. Patikrinta per 200 šėrimo ir viliojimo vietų, nustatyta 13 pažeidimų.

Pasikeitusios medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus sprendimas draudžia visoje Lietuvos teritorijoje šerti šernus, pilti pašarus ant žemės. Tad aplinkosaugininkai nutarė patikrinti kaip medžiotojai laikosi šių pakeitimų.

Per du mėnesius, pasirinktinai, patikrinti 25 Šiaulių, Pakruojo, Joniškio, Radviliškio ir Plungės rajonų medžiotojų būreliai ir klubai. Tame tarpe patikrinti Joniškio, Šiaulių, Pakruojo ir Radviliškio miškų urėdijų profesionalios medžioklės plotų vienetai. Iš viso apžiūrėta 214 žvėrių šėrimo ir viliojimo vietų.

Patikrinimų metu, pasirinktinai tikrintuose medžiotojų būreliuose, nustatyta 13 pažeidimų: Joniškio r. - 4, Pakruojo r. – 1, Šiaulių r. – 7, Radviliškio r. -1. Visais atvejais, pašaras gyvūnų viliojimui, buvo pilamas ant žemės. Nustatyta ir tokių atvejų kada prie medžiojimo bokštelių įrengtos talpos pašarams, tačiau papildomai, šalia, keliose vietose, išpilta tokių pat pašarų ir ant žemės.

Surašyti patikrinimo aktai, nustatyti pažeidimai užfiksuoti, o atsakingiems asmenims bus surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai ir skirtos baudos.

Patikrinimo metu gyvūnų viliojimo vietose rasta įvairių plastiko, metalo, padangų, baldų medienos, atliekų. Kurios kažkada buvo naudojamos kaip talpos pašarui. Medžioklės plotus prižiūrintiems asmenims bus teikti privalomi nurodymai atliekas pašalinti.

Be to Šiaulių r. nustatyta, kad vieno medžiotojų būrelio dalis medžioklės bokštelių ir gyvūnų viliojimo vietų įrengta Rėkyvos botaniniame – zoologiniame draustinyje. Tuo tarpu draustiniuose įrengti šėryklas draudžiama.