Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Neišskridę paukščiai kenčia nuo šalčio

2015-12-31

Spūstelėjus stipresniam šaltukui ir ledui sukausčius vandens telkinius, žmonės pastebi įšalusius, Lietuvoje žiemoti likusius paukščius. Vakar Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vyko gelbėti Šiaulių rajone, Dargaičių tvenkinyje įšalusios gulbės.

Apie į ledo gniaužtus patekusį paukšti, vakar apie 11 val. aplinkosaugininkams  pranešė žvejai. Pakrantėje žvejoję vyrai, Dargaičių tvenkinio viduryje pastebėjo gulbę, kuri tupėjo, nors vanduo aplinkui jau buvo užšalęs. Žvejai paukštį dar bandė pabaidyti, tačiau šis nejudėjo.

Prie tvenkinio atvykę gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ryžosi iki paukščio nueiti, tačiau kaip paaiškėjo ledas vandens telkinio viduryje buvo dar per plonas. Tuomet į pagalbą pasikviesti ugniagesiai gelbėtojai.

Gelbėtojas specialiomis rogėmis nušliaužė iki paukščio ir panaudojęs audeklą jį sugavo. Kaip paaiškėjo, paukštis buvo sužalotas ir dėl to greičiausiai ir nesitraukė iš vietos.

Gulbė perduota Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrui. Čia jėgas bando atgauti ir dar vienas paukštis. Dėl neaiškių priežasčių, išsekusi gulbė buvo atvežta žmonių. Sustiprėjusius ir pasveikusius paukščius planuojame paleisti Kauno rajone, kur dar yra ledo nesukaustyto vandens.