Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Neršto metu draudžiama vėgėlių žvejyba

2015-12-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas primena, kad nuo gruodžio 15 d., įsigaliojo draudimas žvejoti vėgėles. Siekiant apsaugoti vėgėlių nerštą, jų žvejyba draudžiama iki sausio 15 d. Vėgėles draudžiama žvejoti visoje šalyje, o pagrindinėse jų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto – nakties metu draudžiama bet kokia žvejyba.

Vėgėlė yra vienintelis gėluose vandenyse gyvenantis menkių šeimos atstovas. Šios žuvys yra labai vislios, tačiau ešeriai ir kitos žuvys, o taip pat žiemą prasidėję potvyniai sunaikina didžiąją dalį ikrelių, tad šių žuvų ištekliai nėra gausūs.

Jaunos vėgėlės minta dugno gyvūnija, suaugusios yra plėšrios, jos puola įvairias žuvis, varles, vėžius, naikina nemažai žuvų. Vienerių metų amžiaus vėgėlė yra maždaug 12 cm ilgio. Vėgėlės subręsta ketvirtaisiais – penktaisiais gyvenimo metais, būdamos apie 35 – 45 cm ilgio. Šios žuvys gali užaugti iki 1 metro ilgio ir gali sverti daugiau kaip 20 kg. Lietuvoje dažniausiai sugaunama 1 – 1,5 kg svorio žuvys.

Nepaisantiems draudimo žvejoti vėgėles, jų neršto metu, gresia bauda iki 289 eurų. Be to, už kiekvieną sugautą žuvį tektų sumokėti po beveik 160 eurų, už gamtai padarytą žalą.