Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Baigėsi akcija "Lašiša"

2015-12-03

Baigėsi rugsėjo mėnesį prasidėjusi akcija „Lašiša“. Akcijos metu Šiaulių regione buvo surengta daugiau kaip pusšimtis reidų, patikrinta beveik 500 žvejų mėgėjų ir nustatyta pusšimtis pažeidimų, keturi iš jų šiurkštūs.

Šiaulių regione lašišos sutinkamos Dubysos ir Kražantės upėse, tačiau rengdami reidus aplinkosaugininkai tikrino ir kitus vandens telkinius. Iš daugiau kaip pusšimčio nustatytų pažeidimų, didžioji dalis tai žvejyba be bilieto. Tačiau pasitaikė ir grubių pažeidimų. Sulaikyti 4 žvejai žvejoję šalia užtvankų. Mėgėjiškos žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisyklės numato, kad žvejoti galima nearčiau kaip 100 nuo užtvankos. Pažeidusiam šį reikalavimą numatoma bauda iki 289 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas (ATPK 87 str. 3d.). Be to gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą už sugautas žuvis.

Akcijos metu sulaikytas ir vienas žvejys, kuris turėjo daugiau meškerių nei leistina. Mėgėjų žvejybos taisyklės numato, kad žvejys gali naudoti ne daugiau kaip keturis įnagius, tuo tarpu vyras žvejojo 5 meškerėmis ir sugavo 1 šamą, 3 karšius ir 11 karosų. Mėgėjiškos žvejybos taisyklės numato, kad žvejybos metu žvejys gali sugauti vieną šamą ir ne daugiau kaip penkis kilogramus kitos žuvies. Tad vyrui buvo paskaičiuota gamtai padaryta žala – beveik 300 eurų.

Aplinkosaugininkai toliau organizuos reidus bei tikrins žvejus. Primename, kad nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant gyvas žuveles.

Pastebėję brakonieriavimo atvejus gyventojai ir žvejai turėtų nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.