Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Radviliškio rajone sulaikyti brakonieriavę medžiotojai

2015-12-09

Radviliškio rajone policija sulaikė visureigį gabenusį nušautus gyvūnus ir apie tai pranešę aplinkosaugininkams. Danielio patiną ir stirną nušovę medžiotojai nepanaudojo licencijų. Už neteisėtai sumedžiotų licencijuojamų gyvūnų gabenimą medžiotojams gresia nemenkos baudos, teisės medžioti netekimas bei transporto priemonės ir ginklų konfiskavimas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros darbuotojai vakar, prieš vidurnaktį, gavo pranešimą, kad policijos patruliai netoli Skomaičių kaimo, Skėmių seniūnijoje, sulaikė automobilį gabenantį nušautus gyvūnus. Iš miško į kelią išvažiavęs juodas visureigis „Toyota Hilux“ pareigūnams sukėlė įtarimą, tad jie nusprendė automobilį patikrinti. Krovininio automobilio bagažinėje buvo du nušauti gyvūnai. Automobilio keleivis Z.D. (1963 m.) pateikė medžioklės lapą, tačiau pareigūnas atkreipė dėmesį, kad gyvūnai nėra pažymėti licencijomis ir apie tai pranešė budėtojui.

Atvykę aplinkosaugininkai nustatė, kad medžioklėje, kuriai vadovavo Z.D. kaip svečias dalyvavo automobilį vairavęs A.Ch. (1971 m.). Danielio patiną ir stirną sumedžiojęs prisipažino Z.D.. Medžiotojai tikino, kad su sumedžiotais gyvūnais vyko į medžiotojų namelį, kur ketino uždėti licencijas. Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės numato, kad medžioklės metu medžiotojas privalo turėti licencijas medžiojamiesiems gyvūnams sumedžioti, jeigu medžiojami gyvūnai, kurių medžioklė yra licencijuojama. Z.D. už neteisėtai sumedžiotų licencijuojamų gyvūnų gabenimą surašytas protokolas (ATPK 85 str. 6d.).

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už tai numato baudą iki 1737 eurų, teisės medžioti atėmimą iki penkerių metų bei pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos sumedžiotiems gyvūnams gabenti konfiskavimą. Be to už sumedžiotus gyvūnus bus skaičiuojama gamtai padaryta žala, kuri yra daugiau kaip 8900 eurų. Medžiaga bus perduota teismui, kuris ir spręs kokią nuobaudą skirti.

Atsakyti teks ir A.Ch., kuris talkino. Jis žinojo apie sumedžiotus gyvūnus, juos padėjo pakrauti į automobilį ir vairavo transporto priemonę.


Priedai: