Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tęsiama akcija „Lašiša“

2015-11-23

Šiemet, dėl vėliau prasidėjusios lašišinių žuvų migracijos, užsitęsė šių žuvų nerštas, tad rugsėjo 7 d. prasidėjusi aplinkosauginė akcija „Lašiša“ pratęsta iki gruodžio 1 d. Aplinkosaugininkai toliau organizuos reidus bei budės prie upių, kuriomis migruoja ir kur neršia šios vertingos žuvys. Bus stabdomi ir tikrinami automobiliai.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuo rugsėjo 7 d. organizavo per 30 reidų ir nustatė daugiau kaip pusšimtį asmenų pažeidusių mėgėjiškos žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisykles.

Šiaulių regione lašišos sutinkamos Dubysos ir Kražantės upėse, tačiau rengdami reidus aplinkosaugininkai tikrina ir kitus vandens telkinius. Iš daugiau kaip pusšimčio nustatytų pažeidimų, didžioji dalis tai žvejyba be bilieto. Tačiau pasitaikė ir grubių pažeidimų. Sulaikyti 4 žvejai žvejoję šalia užtvankų. Mėgėjiškos žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisyklės numato, kad žvejoti galima nearčiau kaip 100 nuo užtvankos. Pažeidusiam šį reikalavimą numatoma bauda iki 289 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas (ATPK 87 str. 3d.). Be to gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą už sugautas žuvis.

Akcijos metu sulaikytas ir žvejys, kuris turėjo daugiau meškerių nei leistina. Mėgėjų žvejybos taisyklės numato, kad žvejys gali naudoti ne daugiau kaip keturis įnagius, tuo tarpu vyras žvejojo 5 meškerėmis ir sugavo 1 šamą, 3 karšius ir 11 karosų. Mėgėjiškos žvejybos taisyklės numato, kad žvejybos metu žvejys gali sugauti vieną šamą ir ne daugiau kaip penkis kilogramus kitos žuvies. Tad vyrui buvo paskaičiuota gamtai padaryta žala – beveik 300 eurų.

Aplinkosaugininkai primena, kad už lašišos ar šlakio neteisėtą sugavimą gresia administracinė atsakomybė – bauda iki 579 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Be to, pažeidėjas turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Už vieną neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį tektų sumokėti daugiau kaip 630 eurų. Jeigu ši žuvis neteisėtai bus sugauta ichtiologiniame draustinyje ar rezervate, reikės sumokėti trigubai – daugiau kaip 1900 eurų.

Taip pat derėtų žinoti, kad net akcijai „Lašiša“ pasibaigus, iki gruodžio 31 d., Šiaulių regione bet kokia žvejyba draudžiama Dubysos upėje nuo žiočių iki Kražantės užės ir Kražantės upėje nuo žiočių, ties Dubysa iki Kelmės užtvankos.

Pastebėję brakonieriavimo atvejus gyventojai ir žvejai turėtų nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.