Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai susitiko su Kelmės rajono moksleiviais

2015-11-18

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai susitiko su Kelmės rajono, Vidsodžio pagrindinės mokyklos moksleiviais ir pedagogais. Vaikai buvo supažindinti su aplinkosaugininkų darbu, sužinojo apie žvejybą ir jų krašte neršiančias karališkas žuvis – lašišas, domėjosi, kaip galima padėti žvėreliams žiemą.

Miškų apsuptos, Vidsodžio mokyklos moksleiviai su aplinkosaugininkais susitinka jau ne pirmą kartą. Šį sykį gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ne tik papasakojo apie savo darbo ypatumus, bet pademonstravo savo naujausią techniką. Vaikai sužinojo apie lankymosi miške taisykles ir apie tai kaip jie patys, artėjant žiemai, gali padėti miško žvėreliams. Moksleiviams papasakota kaip tinkamai įrengti šėryklas. Taip pat užsiminta, koks pavojingas gali būti žolės ar miško gaisras.

Daug dėmesio sulakė ir kita tema – žvejyba. Vaikai nustebo sužinoję, kad jų rajone, Kražantės upėje, yra tokios žuvys kaip lašišos. Mat čia, įveikusios šimtus kilometrų, jos atplaukia neršti. Vaikams ne tik papasakota apie šių žuvų žvejojimo ir saugojimo ypatumus bet ir parodyta filmuota medžiaga, kaip žuvys plaukia į nerštavietes ir kaip sulaikomi, karališkos žuvies besigviešiantys, brakonieriai.

Moksleiviams priminta, kad ir jie gali prisidėti prie gamtos saugojimo ir tausojimo, o apie daromus aplinkosauginius pažeidimus būtina pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Susitikimo metu surengta viktorina, kurioje moksleiviai galėjo pademonstruoti ir savo žinias aplinkosaugos srityje. Geriausia atsakinėjusiems vaikams įteiktos simbolinės dovanos.