Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Karosais ir karpiais įžuvinti Šiaulių ir Akmenės rajono vandens telkiniai

2015-10-27

Pastarosiomis dienomis, visoje Lietuvoje vyksta rudeninis vandens telkinių įžuvinimas. Ne išimtis ir Šiaulių regionas. Vakar žuvimis praturtinti Šiaulių rajono, Kuršėnų karjerai ir Akmenės rajono Pakalniškių ir Gambakių tvenkiniai.

Šiaulių agentūros aplinkosaugininkai dalyvavo įžuvinant rekultivuotus Kuršėnų karjerus. Šiaulių rajono savivaldybės administracija į keturis karjerus, kurių bendras plotas daugiau kaip 35 hektarai, paleido 1120 dvivasarius sidabrinius karosus. Bendras žuvų svoris 350 kilogramų.

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus darbuotojai, dalyvaujant Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Akmenės rajono agentūros darbuotojams įžuvino Gumbakių ir Pakalniškių tvenkinius. Į Gumbakių tvenkinį paleisti 230 dvivasarių karpių, kurių bendras svoris beveiki 100 kilogramų. Į Pakalniškių tvenkinį paleista 650 karpių.

Tai ne pirmi įžuvinimai Akmenės ir Šiaulių rajonuose. Akmenės medžiotojų ir žvejų draugija bei būreliai vykdydami žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, į nuomojamus vandens telkinius paleido daugiau kaip 2400 karpių ir per 1500 lydekų. Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija į Šiaulių miesto ir rajono vandens telkinius paleido beveik 10 tūkstančių lydekų.