Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Sulaikytas medžiotojas su naktinio matymo prietaisu

2015-10-22

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai Akmenės rajone sulaikė medžiotoją, kuris automobilyje vežėsi užtaisytą šautuvą ir turėjo naktinio matymo prietaisą. Medžiotojui surašytas protokolas, o medžiaga dėl draudžiamo prietaiso bus perduota policijai.

Šiaulių regiono aplinkosaugininkai vykdydami akcija „Medžiok saugiai“, tikrino Šiaulių, Plungės, Radviliškio, Joniškio ir Akmenės rajonų medžioklės plotus. Akmenės rajone, Klaišių miške, patikrinimui, buvo sustabdytas visureigis „Mitsubishi Pajero“, kuri vairavo medžiotojas G.P. (1983 m.). Automobilio salone buvo į dėklą įdėtas medžioklinis šautuvas. Kaip paaiškėjo ginklas buvo užtaisytas, o tai draudžia taisyklės.

Detaliau apžiūrėjus automobilį, salone buvo rastas ir naktinio matymo prietaisas, kurį galima pritvirtinti prie šautuvo optinio taikiklio. Naudoti naktinio matymo prietaisus Lietuvoje draudžiama. G.P. už medžioklės taisyklių pažeidimą surašytas protokolas (ATPK 85 str. 1d.) ir gresia bauda iki 86 eurų.

Naktinio matymo prietaisas išimtas. Surinkta medžiaga bus perduota policijai, kuri ir spręs šio prietaiso įsigijimo ir laikymo teisėtumo klausimą bei atsakomybę.