Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Nuo rytojaus draudžiama žvejoti kai kurių upių atkarpose

2015-10-15

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas žvejams mėgėjams primena, kad šiandien, spalio 15 d. yra paskutinė diena, kai įsigijus žvejo mėgėjo kortelę, šiemet dar galima sugauti lašišą arba šlakį. Prasidėjus lašišinių žuvų ir upėtakių nerštui marguosius upėtakius draudžiama žvejoti jau nuo spalio 1 d., o lašišas ir šlakius – nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d..

Nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d., siekiant apsaugoti neršiančias lašišines žuvis, 161 upelyje ir 13 Lietuvos upių, bus draudžiama bet kokia žvejyba. Šiaulių regione bet kokia žvejyba draudžiama Dubysos upėje nuo žiočių iki Kražantės užės ir Kražantės upėje nuo žiočių, ties Dubysa, iki Kelmės užtvankos.

Už lašišos ar šlakio neteisėtą sugavimą gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 231 iki 579 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat pažeidėjas turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Už vieną neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį teks sumokėti daugiau kaip 630 eurų. Jeigu ši žuvis neteisėtai sugaunama ichtiologiniame draustinyje ar rezervate, taikomas trigubas padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo bazinis įkainis – už lašišą tektų sumokėti daugiau kaip 1900 eurų.

Lašišinių žuvų nerštui apsaugoti vykdoma akcija „Lašiša“, aplinkosaugininkai rengia reidus ir tikrina upių bei kitų vandens telkinių pakrantes.  vyks iki lapkričio 20 d. Pastebėję brakonieriavimo atvejus, gyventojai ir žvejai kviečiami nelikti abejingi ir nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.