Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Keturias dienas tikrinti žvejai ir medžiotojai

2015-10-12

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ir agentūrų specialistai keturias dienas iš eilės rengė reidus ir tikrino žvejus bei medžiotojus. Patikrinta per šimtą žvejų ir kelios dešimtys medžiotojų. Nustatyta tiek žvejybos, tiek medžioklės pažeidimų.

Vykdydami akciją „Lašiša“ aplinkosaugininkai tikrino visus Šiaulių regiono vandens telkinius. Mažeikių rajone, prie Juodeikių užtvankos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai pastebėjo du vyrus, kurie žvejojo prie pat užtvankos. Tuo tarpu, žvejyba leidžiama tik ne arčiau kaip 100 metrų nuo užtvankos. J.L. (1965m.) ir S.G (1971m.) už grubų mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą vyrams surašyti protokolai (ATPK 87 str. 3.) ir gresia baudos iki 289 eurų. Laimikių abu pažeidėjai sugavę neturėjo, tad žala gamtai nebus skaičiuojama, tačiau su meškerėmis žvejams greičiausiai teks atsisveikinti.

Meškerės konfiskavimas ir 289 eurų bauda gresia ir S.P. (1992m.), kuris žvejojo Radviliškio rajone, žemiau Vaitiekūnų tvenkinio, Šušvės upėje.  Vyras taip pat tikėjosi sugauti žuvies žvejodamas prie pat užtvankos.

Plungės rajone, prie Prūsalių tvenkinio ir Akmenės rajone, prie Klykolių tvenkinio sutikti žvejai žvejoje be bilietų. Jiems surašyti protokolai (ATPK 87str. 1d.) ir gresia baudos iki 57 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas.

Reidų metu, buvo tikrinami ne tik žvejai bet ir medžiotojai. Medžioklės plotuose pažeidimų nenustatyta, tačiau išaiškintas vienas atvejis kuomet buvo nesilaikoma veterinarinių sąlygų. Radviliškio rajono, Pociūnėlių medžiotojų būrelio medžiotojas sumedžiojo du šernus ir juos darinėjo namuose, o ne įrengtoje pirminėje žvėrių apdorojimo aikštelėje, kaip reikalauja medžioklės Lietuvos respublikos teritorijoje taisyklės. R.B. (1970 m.) surašytas protokolas (ATPK 85 str. 1d.) ir už teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą gresia bauda iki 86 eurų.

Žvejų ir medžiotojų tikrinimai bus tęsiami, o gyventojai apie daromus aplinkosauginius pažeidimus gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.