Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Vaikams smalsu - kas teršia gamtą labiau maišeliai ar padangos?

2015-10-01

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros darbuotojai susitiko su moksleiviais. Vaikai su susidomėjimu klausėsi apie žvejybą ir medžiokle ir neliko abejingi klausimams - kas teršia gamtą ir kokia atsakomybė už tai?

Mažeikių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Martynas Kairys susitiko su Mažeikių „Pavasario“ pagrindinės mokyklos moksleiviais, kurie lanko ekologijos būrelį. Susitikime, kuriame dalyvavo 20 moksleivių, buvo pasakojama apie žvejybą ir medžioklę. Mokiniai su įdomumu klausė, kokios žuvys dažniausiai pagaunamos mūsų upėse, dirbtiniuose vandens telkiniuose ir ežeruose. Vaikai sužinojo, kokio dydžio žuvis galima pagauti, o kokias vertėtu paleisti. Taip pat buvo papasakota apie terminus kada kokia žuvis draudžiama gaudyti ir kokiais būdais. Moksleiviai domėjosi, kokia žalą daro draudžiamais žvejybos būdais žuvis gaudantys brakonieriai. Tad sužinojo, kodėl vertėtų pamačius, kad yra skriaudžia gamta paskambinti į bendrą pranešimų centrą 112.

Taip pat moksleiviams buvo supažindinti, kokie medžiojami gyvūnai yra paplitę Mažeikių rajone ir kas nutiktu jai jų populiacija būtu nereguliuojama.

Į susitikimą atėję moksleiviai tikrai neliko abejingi ir uždavė kausimus – „Kas teršia gamtą labiau išmesti maišeliai ar padangos?“  ir domėjosi kokia atsakomybė laukia teršėjų. Vaikai taip pat labai domėjosi šunų vedžiojimo miške taisyklėmis ir kokios baudos už šunų ekskrementų nesurinkimą. Aplinkosaugininkui teko patenkinti vaikų smalsumą ir atsakyti į visus rūpimus klausimus. Moksleiviams taip pat priminta, kad šiukšles reikia rūšiuoti ir atiduoti perdirbėjams. Aplinkosaugininkai įsitikinę, kad nuo mažų dienų vaikai turi suprasti, kad jie turi būti atsakingi ir turi rūpintis gamta, nes niekas kitas to nepadarys.  


Priedai: