Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Sėkmės lydimas žvejys prarado saiką

2015-09-30

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūros darbuotojai vykdydami akcija „Lašiša“ tikrino transporto priemones ir žvejus. Gavus pranešimą sulaikytas žvejys, kuris naudodamas penkias meškeres, sugavo 15 kilogramų žuvies.

Plaukiodami valtimi, aplinkosaugininkai tikrino Masčio ir Lukšto ežerus. Buvo patikrinta 16-ka žvejų. Du iš jų neturėjo leidimo žvejoti. Jiems surašyti protokolai (ATPK 87 str. 1d.) ir bus skirtos baudos.

Reido metu iš bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad Rietavo seniūnijoje žvejys žvejoja naudodamas daugiau meškerių nei galima ir yra sugavęs daug žuvies. Nuvykus prie Tverų tvenkinio informacija pasitvirtino. Pilietis M.P. (1978 m.) žvejojo penkiomis meškerėmis. Tuo tarpu mėgėjų žvejybos taisyklės numato, kad žvejys gali naudoti ne daugiau kaip keturis įnagius. Žvejui žvejyba buvo tikrai sėkminga. Laimikis – 1 šamas, 3 karšiai ir 11 karosų. Tu tarpu taisyklės numato, kad žvejybos metu žvejys gali sugauti vieną šamą ir ne daugiau kaip penkis kilogramus kitos žuvies. Tad vyrui buvo pasverti ir atiduoti penki kilogramai žuvies bei šamas. Likusi žuvis išimta ir už ją paskaičiuota žala gamtai – beveik 300 eurų.

Žvejys žalą skubiai atlygino, tačiau jo dar laukia bauda. Už mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimą (ATPK 87 str. 1 d.) numatoma bauda iki 57 eurų. Be to gali būti konfiskuotos brangios meškerės.


Priedai: