Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Netinkamus eksploatuoti automobilius gali ardyti ne bet kas

2015-09-30

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai, kartu su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriais vykdė akciją „Atliekų deginimo prevencija“. Buvo tikrinamos Šiaulių miesto ir rajono sodų bendrijos, garažų masyvai, fizinių bei juridinių asmenų valdos. Nustatytas vienas atliekų deginimo ir 7 neteisėti eksploatuoti netinkamų  transporto priemonių demontavimo atvejai.

Akcijos „Atliekų deginimo prevencija“ dalyvių akys nepraslydo pro juodus dūmus rūkstančius iš kamino Šiauliuose, Verdulių gatvėje, vienos įmonės teritorijoje. Kaip paaiškėjo pilietis kieto kuro krosnyje degimo polietileno plėveles. Vyrui surašytas protokolas (ATPK 83 str.). Už antrinių žaliavų deginimą kieto kuro krosnyje jam gresia bauda iki 57 eurų.

Pareigūnai ne tik baudė bet ir konsultavo gyventojus žaliųjų ir antrinių atliekų tvarkymo klausimais. Informavo apie deginimo žala aplinkai ir žmonėms.

Tikrinant garažų masyvus ir individualias teritorijas, tiek Šiauliuose, tiek Šiaulių rajone išaiškinti net 7 neteisėti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių demontavimo atvejai. Kai kurie gyventojai ardė net ne po vieną transporto priemonę. Deja demontavimo veiklą be nustatyta tvarka išduoto taršos leidimo draudžiama. Visiems piliečiams surašyti protokolai (ATPK 512str. 6 d.) ir teikti privalomieji nurodymai nutraukti neteisėtą eksploatuoti netinkamų  transporto priemonių demontavimo veiklą bei šios veikos metu susidariusias atliekas perduoti atliekų tvarkytojams.

Primename, kad eksploatuoti netinkamas transporto priemones gali surinkti ir apdoroti tik apdorojimo įmonės, turinčios leidimą, kuriame apibrėžtos eksploatuoti  netinkamų transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo sąlygos. Visos mašinos turi būti nugabentos tik į apdorojimo įmonę. Už neteisėtai vykdomą eksploatuoti netinkamų  transporto priemonių ardymą, administracinių teisės pažeidimų kodekso 512 str. 6 d. numato baudą - piliečiams iki 289 eurų, pareigūnams iki 579 eurų ir juridinių asmenų vadovams iki 868 eurų.


Priedai: