Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šunys išdavė šeimininką

2015-09-28

Šiaulių apylinkės teismas medžiotoją D.K. (1973m.) pripažino kaltu pažeidus tesės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimus ir skyrė baudą bei atėmė teise medžioti. Be medžioklės lapo medžiojantį vyrą išdavė jo šunys.

Du medžiokliniai keturkojai užklydo į Kuršėnų miškų urėdijos, Ilgšilio girininkiją. Darbuotojai apie nekviestus svečius informavo aplinkosaugininkus. Pastarieji, matydami, kad vienas iš šunų su siųstuvu ant antkaklio, surengė pasalą. Šeimininko ilgai laukti nereikėjo.

Aiškinantis visas aplinkybes, buvo nustatyta, kad vilnietis D.K. atvyko į tėviškę, į svečius ir liepos 2 d. Ilgšilio medžiotojų būrelio medžioklės plotuose vykdė medžioklę tykojant. Tačiau vyras neturėjo galiojančio medžioklės lapo. Jis prisipažino, kad šovė į šerną ir galėjo jį sužeisti. Tad, kitą dieną, nutarė jo paieškoti ir į mišką leidosi su šunimis.

Aplinkosaugininkai D.K. už tesės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą (ATPK 85 str. 5d.) surašė protokolą ir medžiagą perdavė teismui. Teismas, kaltę pripažinusiam medžiotojui, skyrė minimalią baudą – 579 eurus ir 1 metams atėmė teisę medžioti.


Priedai: