Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkų arsenalą papildė nauja technika

2015-09-23

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas (ŠRAAD) gavo naujos technikos, kuri kaip tikimasi, padės užtikrinti efektyvesnę aplinkos apsaugos kontrolę. Šiaulių regiono aplinkosaugininkų arsenalas pasipildė 7-niais naujais, padidinto pravažumo automobiliais, 6-mis valtimis, vienu keturračiu, ir kita naujausia, šiuolaikiška technika.

Šiaulių regiono agentūros ir gyvosios gamtos apsaugos inspekcija pasidalino 5-kis naujus, didelio pravažumo automobilius „Isuzu D-Max Double Cab“. Automobiliai nupirkti įgyvendinant projektą „Aplinkos monitoringo ir valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės sistemų stiprinimas“, finansuojamą iš ES lėšų. Šios didelės ir galingos mašinos aplinkosaugininkams ypač pravers miško keliuose ar važiuojant bekele. Ne paslaptis, kad brakonieriai darosi ne tik įžūlesni, bet ir naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis bei nauja technika. Tad siekiant efektyviai kovoti aplinkosaugininkams taip pat reikalinga technika.

Be šių penkių naujų visureigių, ŠRAAD automobilių parką atnaujino, keturiais ratais varomi, „Škoda Scout“ ir „Subaru Legacy“. Tikimasi, kad šiais metais bus gauti dar du panašūs, nauji automobiliai.

Aplinkosaugininkų technikos parką papildė 6-ios naujos „Bush Crab 360“ valtys su varikliais ir priekabomis joms transportuoti. Valtys buvo išdalintos agentūroms. Tad dabar aplinkosaugininkai turės daugiau galimybių tikrinti vandens telkinius, ypač ten, kur yra sunkus priėjimas nuo kranto. Būtent tokias vietas, dažniausiai ir renkasi brakonieriai.    

Darbą ir privažiavimą palengvins ir naujai gautas keturratis „Artic CAT“. Galingas ir puikaus pravažumo mažylis gali būti eksploatuojamas ir žiemą. Kas ypač aktualu, kai užsnigti ir užpustyti kaimo ir miško keliukai. Šiuo keturračiu naudosis gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai.

Ne tik nauja transporto technika gelbės aplinkosaugininkams kovojant su pažeidėjais ir brakonieriais, departamentas gavo ir kitos šiuolaikinės technikos, kuri padės tiek dieną, tiek naktį užtikrinti efektyvesnę kontrolę.