Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tikrinti garažiukai

2015-09-18

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai, kartu su miesto savivaldybės, mokesčių inspekcijos atstovais ir ugniagesiais tikrino garažų teritorijas. Reido tikslas - išsiaiškinti kaip atliekas tvarko įvairias veiklas vykdantys smulkus verslininkai ir pavieniai garažų savininkai.

Specialų reidą įniciavo Šiaulių miesto savivaldybė. Gautas ne vienas pranešimas, kad šalia garažų netvarka, stūkso krūvos šiukšlių, kyla gaisrai, o kaltininkus nustatyti labai sunku.

Patikrinimo metu nustatytas vienas garažo savininkas, kuris įvairias plastikines automobilių dalis krovė tiesiog šalia garažo. Nepaisant detalių gausos šiaulietis gynėsi jokios veiklos nevykdantis, o tik tvarkantis savo automobilį. Jam įteiktas kvietimas atvykti į Šiaulių agentūrą. Vyrui už netinkama atliekų tvarkymą bus surašytas protokolas ir įteiktas privalomas nurodymas sutvarkyti šiukšles bei pateikti tai patvirtinančius dokumentus.  

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 51/3str.) už didesnio negu vienas kubinis metras nepavojingų atliekų kiekio laikiną laikymą, surinkimą, vežimą ir (ar) apdorojimą pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, jeigu dėl to nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, numato baudą nuo 173 iki 1158 eurų.

Reido metu nustatyti ir du veiklą vykdantys asmenys, kurie netinkamai tvarkė atliekų apskaitą. Jie turėjo dokumentus patvirtinančius, kad atliekos priduodamos atliekų tvarkytojams. Tačiau negalėjo pateikti kompiuterizuotų apskaitų suvestinių.

Atliekų apskaitos netvarkymas ar netinkamas tvarkymas – užtraukia įspėjimą ar baudą nuo 28 iki 144 eurų.

Garažai bus tikrinami ir toliau. Aplinkosaugininkai tam rengia specialias akcijas „Garažiukas“.