Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Nubaustas žaliąsias atliekas deginęs Gruzdžių gyventojas

2015-09-18

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai surašė protokolą ūkininkui, miestelyje deginusiam žaliąsias atliekas. Vyras didžiulį laužą buvo sukūręs prie pat ūkinio pastato ir technikos.

Gruzdžių miestelyje prie ūkinių pastatų siautėjančias liepsnas pastebėjo kelių Šakyna – Šiauliai važiavę policijos pareigūnai. Kaip paaiškėjo, laužą šalia savo ūkinio pastato sukūrė A.G. (1952 m.). Ūkininkas paaiškino, taip atsikratantis nupjautų augalų. Esą, kad ugnis neišplistų, jis aplinkui laisto vandeniu. Pareigūnų sudrausmintas vyras laužą puolė gesinti. Apie daromą pažeidimą pareigūnai pranešė aplinkosaugininkams.

Biodegraduojančias atliekas reikia kompostuoti arba priduoti į biodegraduojančių atliekų surinkimo aikšteles. Laukininkystės ir daržininkystės atliekas miestuose ir miesteliuose deginti draudžiama. Vyrui surašytas protokolas ir skirta bauda.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 83/1 str. 1d.) už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus numato baudą iki 231 euro.