Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tikrinami žvejai ir medžiotojai

2015-09-14

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai rengia reidus ir tikrina medžiotojus ir žvejus. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai per kelias dienas patikrino 6 vandens telkinius ir 10 medžioklės plotų. Nustatyti 5 mėgėjų žvejybos taisykles pažeidę žvejai ir vienas medžiotojas, kuris važiavo automobiliu ir turėjo užtaisytą ginklą.

Prasidėjus akcijai „Lašiša“ aplinkosaugininkai daugiau dėmesio skiria žvejams ir rengia reidus. Savaitgalį buvo tikrinami Akmenės, Telšių ir Šiaulių rajonų vandens telkiniai. Išviso patikrinta daugiau kaip 30 žvejų. 5 iš jų neturėjo įsigiję leidimų žvejybai. Visi pažeidėjai sulaikyti Šiaulių rajone, prie Bubių ežero. Jiems surašyti protokolai (ATPK 87 str. 1d.) ir gresia baudos iki 57 eurų.

Reidų metu tikrinti ir medžioklės plotai. Trijų reidų metu patikrinta 10 medžioklės plotų. Aplinkosaugininkai sutiko ir patikrino 7 medžiotojus. Vienas iš jų buvo sustabdytas Petraičių kaime, Telšių rajone. vyras aiškino, kad važiuoja namo po medžioklės. Aplinkosaugininkams į akis krito automobilio salone vežamas, į dėklą neįdėtas medžioklinis šautuvas. Negano to, ginklas dar buvo ir užtaisytas. Už teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą (ATPK  85str. 1d.) medžiotojui surašytas protokolas. Vyrui gresia bauda iki 86 eurų.

Akcija „Lašiša“ vyks iki  lapkričio 20 d.. Aplinkosaugininkai primena, kad norintys gaudyti lašišines žuvis tam skirtose, nustatytose vietose, privalo įsigyti žvejo mėgėjo kortelę.  Įsigijus kortelę, leidžiama žvejoti ne mažesnes nei 65 cm ilgio lašišas ar šlakius. Per vieną žvejybą galima sugauti tik vieną lašišą ar šlakį. Sugavus lašišą ar šlakį, turi būti nuplėšiama pažymėta žvejo mėgėjo kortelės dalis, ir tokia kortelė jau nebegalioja. Be to, per 10 dienų privaloma el. paštu – info@am.lt arba faksu, ar per ALIS (jei žvejo mėgėjo kortelė įsigyta per ALIS) pateikti ataskaitą, nurodant žvejybos datą, upės atkarpą, kurioje sugauta lašiša ar šlakys, sugautos žuvies svorį, ilgį, lytį, kitus duomenis. Gabenant sugautą lašišą ar šlakį privaloma turėti jų teisėtą įsigijimą patvirtinantį dokumentą – žvejo mėgėjo kortelę lašišų ir šlakių žvejybai. Draudžiama prekiauti sužvejotomis lašišomis ar šlakiais.

Už lašišos ar šlakio neteisėtą sugavimą gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 231 iki 579 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat pažeidėjas turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Tad už vieną neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį teks sumokėti daugiau kaip 630 eurų.