Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tarptautinė mokslininkų delegacija lankėsi ŠRAAD valstybinės analitinės kontrolės skyriuje

2015-08-24

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) valstybinės analitinės kontrolės skyrius sulaukė mokslininkų dėmesio. Šiaulių universitete vyko tarptautiniai Aerobiologijos pažangos kursai, kurio dalyviai nutarė susipažinti su oro užterštumu Šiauliuose.

26 mokslininkai iš 11 pasaulio šalių lankėsi departamento Valstybinės analitinės kontrolės skyriuje ir Šiaulių miesto oro kokybės tyrimų stotyje. Skyriaus vedėja Virginija Čičinskienė supažindino su vykdoma veikla - valstybine aplinkos taršos kontrole ūkio subjektuose, valstybinio aplinkos monitoringo programomis ir taršos prevencija Šiaulių regione.

Mokslininkų domėjimosi sritis yra aplinkos oro tarša biologinėmis dalelėmis, ypač žiedadulkėmis ir grybų sporomis. Tad jų pageidavimu buvo išsamiai pristatyti vykdomi aplinkos oro kokybės matavimai Lietuvoje ir Šiaulių regione, matavimo duomenų vertinimas, priemonių taikymas teršalų normatyvų viršijimo atvejais, visuomenės informavimas ir kt. Kilusiose diskusijose buvo pasidalinta įvairiomis aplinkos oro taršos problemomis ir mažinimo priemonėmis skirtingose valstybėse.

Aerobiologijos pažangos kursai nuo 1994 m. jau buvo organizuoti Ispanijoje, JAV, Italijoje, Kanadoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje karalystėje. Dabar mokslininkai savo patirtimi pasidalino Šiauliuose.


Priedai: