Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Akcijos ,,Atliekų deginimo prevencija“ II dalis

2015-07-30

Informuojame, kad nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas vykdys antrą aplinkosauginės akcijos „Atliekų deginimo prevencija“ dalį. Akcijos tikslas – aplinkos oro taršos mažinimas, tinkamai sutvarkytų biologiškai skaidžių atliekų kiekio didėjimas. Akcijos metu  bus vykdomos priemonės – reidai, nustatant biologiškai skaidžių, ražienų, sodo ir daržo atliekų tvarkymo (deginimo) pažeidimus, bendravimas su visuomene. Akcija tęsis iki 2015 m. rugsėjo 30 d.

Kaip ir kiekvienais metais  primename, apie kiekvieno atsakomybę, nesilaikantiems reikalavimų taikomos administracinės baudos pagal Lietuvos Respublikos administracinio teisės pažeidimų kodekso (toliau - ATPK) 83 str. Už žolės, nukirstų medžių, lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, piliečiams gresia baudos nuo 28 iki 231 eurų, o pareigūnams - nuo 57 iki 289 eurų (ATPK 831 str.)

Ražienų, taip pat nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas – užtraukia baudą piliečiams nuo 57 iki 289 eurų ir pareigūnams – nuo 115 iki 347 eurų.

Žemės savininkų, naudotojų ir valdytojų nesiėmimas priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje žolės, ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, – užtraukia baudą nuo 28 iki 173 EUR

Taip pat gali tekti aplyginti gamtai padaryta žalą. Šiuo metu numatyta, kad vien už deginimo faktą yra numatytas 100 eurų žalos dydis, prie jo pridedant apskaičiuotą žalą gamtai pagal išdeginto ploto dydį.

Primename, kad biologiškai skaidžias (sodo, daržo ir pan.) atliekas galima kompostuoti arba vežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Pastebėjus deginant atliekas Šiaulių regiono teritorijoje, prašome informuoti tel. (8-41) 596 400 arba tel. 112