Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Prasidėjo vėžiavimo sezonas

2015-07-16

Nuo šiandien galima gaudyti plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius. Kitaip tariant prasidėjo vėžiavimo sezonas. Nepaisant to, saiko žvejai mėgėjai neturėtų prarasti.

Nuo liepos 16 d. iki spalio 14 d. leidžiama gaudyti  plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius. Tačiau reikia nepamiršti, kad juos galima gaudyti tik bučiukais (ne ilgesniais nei 1 m ir ne platesniais nei 0,5 m) ir samteliais. Draudžiama šiuos vėžius gaudyti rankomis, graibštais ar kitais būdais. Be to reikia nepamiršti, kad vienas žvejas gali naudoti ne daugiau kaip 5 bučiukus ar samtelius, o vienos žvejybos metu galima sugauti ne daugiau kaip 50 vnt. ne mažesnių nei 10 cm plačiažnyplių ar siauražnyplių vėžių. Mažesni vėžiai nedelsiant turi būti paleidžiami.

Invazinius – rainuotuosius ar žymėtuosius – vėžius galima gaudyti ištisus metus. Jų gaudymui galima naudoti neribotą kiekį bučiukų ar samtelių. Juos galima gaudyti ir rankomis ar graibštais. Šių vėžių sugavimo kiekis ir leidžiamas gaudyti dydis taip pat neribojami. Tačiau, gaudant invazinius vėžius, visi plačiažnypliai ar siauražnypliai vėžiai turi būti nedelsiant paleidžiami atgal į vandens telkinį.

Gaudant vėžius, tiek vietinius, tiek invazinius, reikia įsigyti mėgėjų žvejybos leidimą.

Mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 7 eurų iki 57 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo (ATPK 87s.1d.). Be to gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą – beveik 10 eurų už vieną vėžį.