Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Platelių ežere sulaikytas povandeninės žūklės mėgėjas

2015-07-07

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros darbuotojai vykdydami akcijas „Povandenininkai“ ir „Statyk automobilį atsakingai“, savaitgalį surengė reidą. Buvo tikrinami žvejai ir poilsiautojai. Neapsieita ir be pažeidimų. Platelių ežere sulaikytas naras ginkluotas povandeniniu šautuvu.

Valtimi po Platelių ežerą plaukiojantys aplinkosaugininkai, atkreipė dėmesį į intensyviai nardantį vyrą. Kaip paaiškėjo, pilietis K.R. buvo ginkluotas povandeniniu šautuvu. Platelių ežere, kaip ir kituose Šiaulių regiono vandens telkiniuose, povandeninė žvejybą yra draudžiama. Be to vyras pažeidė ir kitas mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės. Nardė be ryškiaspalvio plūduro, o jo šautuvas buvo užtaisytas daugiašake strėle, kurias galima naudoti tik ungurių žvejybai.

Vyras žuvies sugavęs nebuvo, tad žala gamtai nebuvo padaryta. Nepaisant to, jam teks atsakyti už grubų mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą. Jam surašytas protokolas (ATPK 87 str. 3 d.) ir gresia bauda iki 289 eurų. Be to konfiskuotas šautuvas, plaukmenys, nardymo vamzdelis ir kaukė.

Reido metu nustatyta ir daugiau pažeidėjų. Vienam piliečiui surašytas protokolas už tai, kad Platelių ežere plaukiojo motorine valtimi, ką daryti taip pat draudžiama. Dar vienas žmogus nubaustas už tai , kad poilsiavo ne tam pritaikytoje vietoje ir taip pažeidė miško lankymo taisykles.

Buvo tikrinami ir žvejai mėgėjai. Aplinkosaugininkai patikrino 32 žvejus. Dviem iš jų surašyti protokolai už tai, kad valstybiniame vandens telkinyje žvejojo neįsigiję leidimų.