Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Akcija „Povandenininkai“

2015-06-30

Sušilus orams vis daugiau žmonių traukia prie vandens telkinių, kur ne tik maudosi bet ir užsiima aktyviu sportu, tokiu kaip nardymas. Deja pasitaiko narų, kurie su savimi pasiima ir povandeninius šautuvus, o kaip žinia Lietuvos teritorijoje povandeninė žūklė leidžiama ne visur. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas, kaip ir visos šalies aplinkosaugininkai nuo liepos 1 d. pradės vykdyti akciją „Povandenininkai“. Jos tikslas užkirsti kelia neteisėtai povandeniniai žūklei.

     Šiaulių regione nėra vandens telkinių, kur būtų leidžiama povandeninė žūklė, išskyrus privačius ar išnuomotus vandens telkinius. Žvejybos plotų naudotojai gali leisti povandeninę žūklę, tai įrašę į mėgėjų žvejybos leidimo sąlygas, jei šie vandens telkiniai nepatenka į Vyriausybės nutarimais patvirtintuose valstybinių parkų ir jų zonų ribų planuose nustatytas rekreacinio funkcinio prioriteto zonas.

     Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia žvejoti naudojant akvalangus bei kitus autonominio kvėpavimo prietaisus, vykdyti povandeninę žūklę tamsiuoju paros metu – nuo saulės laidos iki patekėjimo – ar vandens telkiniuose, kuriuose povandeninė žūklė neleidžiama. Taip pat  draudžia naudoti povandeninei žūklei strėles, kurių antgalis platesnis kaip 10 cm, šaudyti žuvis povandeninei žūklei skirtais šautuvais iš valties, braidant ar vaikštant pakrantėmis, vykdyti povandeninę žūklę neturint žūklės vietoje ryškiai matomo plūduro, naudoti kitų nei unguriai žuvų povandeninei žūklei dvišakius ar daugiašakius strėlių antgalius.

    Limituota povandeninė žūklė leidžiama tik Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nurodytuose vandens telkiniuose: 

Eil. Nr.

Vandens telkinio pavadinimas

Savivaldybė

Plotas, ha

Pastabos

1.

Alaušas

Utenos

1071,8

 

2.

Asveja

Molėtų, Švenčionių

978,2

Povandeninė žūklė leidžiama ežero dalyje nuo Dubingių tilto iki Žingių tilto

3.

Baltieji Lakajai

Molėtų

699,8

Povandeninė žūklė leidžiama iki 2015 m. sausio 1 d.

4.

Didžiulis (Daugų)

Alytaus

912,7

 

5.

Drūkšiai

Zarasų

3204,9

Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje ežero dalyje

6.

Vištytis

Vilkaviškio

 

Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje ežero dalyje

7.

Elektrėnų tvenkinys

Elektrėnų

1389,6

 

    Akcijos metu aplinkosaugininkai, pasitelkdami į pagalbą neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, ir žvejus mėgėjus, vykdys sustiprintą žuvų išteklių apsaugos kontrolę. Pažeidėjams už mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus gresia baudos iki 289 eurų su pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimu. Be to, pažeidėjams už neteisėtai sugautas žuvis tektų atlyginti gamtai padarytą žalą.

    Akcija tęsis iki rugpjūčio pabaigos. Asmenys pastebėję pažeidimus raginami pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112.