Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Pakruojo rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai susitiko su žvejais ir medžiotojais

2015-06-23

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūros specialistai buvo pakvieti į rajono žvejų ir medžiotojų ataskaitinį susirinkimą. Aptarta esama situacija, tendencijos, teisės aktų reikalavimai ir pasikeitimai bei naujovės.

     Medžiotojai ir žvejai kiekvienais metais į susirinkimą kviečia ir Pakruojo valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei rajono agentūros darbuotojus. Susirinkimo metu aplinkos apsaugos atstovai priminė, kad naujausias medžioklės taisyklių pakeitimas įsigaliojo nuo gegužės 1 d. Pakruojo rajono agentūra anksčiau yra gavusi informacijos, kad rajone galimai yra šakalų, tačiau ši informacija nebuvo nei patvirtinta nei paneigta.  Medžiotojams priminta, kad minėtas naujausias taisyklių pakeitimas numato šios invazinės rūšies – paprastojo šakalo, medžiojimo galimybes.

    Ne pirmi metai visai visuomenei opi problema - Afrikinis kiaulių maras, kurio pasekmės ir padariniai vis labiau juntami, todėl priminta, kad sumedžiotų žvėrių lupimas ir liekanų šalinimas turi būti vykdomas griežtai pagal galiojančias taisykles, kitu atveju maro židinių skaičius tik didėtų, be to medžiotojai turi vykdyti sumedžiotų šernų apskaitą ir teikti agentūrai. Taip pat aptartos kitos aktualijos.

    Medžiotojai – socialinė grupė, kurių pomėgis dažnai vertinamas dviprasmiškai. Tikras medžiotojas užsiima tikslingu laukinės faunos populiacijos reguliavimu, vykdo selekciją, šeria ir globoja žvėris. Šis pomėgis yra teisiškai griežtai reglamentuotas. Deja, įvairiausių pažeidimų pasitaiko gana dažnai. Kasmet LMŽD Pakruojo skyrius sukviečia rajono medžiotojus ir žvejus į ataskaitinę konferenciją, kurioje aptariamos aktualijos, nuveikti darbai, rezultatai.