Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Specialioji žvejyba Pakruojo ir Joniškio rajonų upėse

2015-06-12

Lietuvos vandens telkiniuose prasidėjo mokslinių tyrimų specialioji žvejyba. Dvi dienas mokslininkai žuvis gaudė Joniškio ir Pakruojo rajonuose. Aplinkosaugininkai net sulaukė pranešimo, kad žvejybai naudojamas elektros žvejybos aparatas.

Be mums įprastos mėgėjiškos ar verslinės žūklės, Lietuvos vandens telkiniuose vykdoma Mokslinių tyrimų specialioji žvejyba. Ši žvejyba - žuvų gaudymas moksliniams tyrimams ar stebėsenai, norint nustatyti jų gausumą, biomasę, augimo tempus, įmitimą, paplitimą, pasiskirstymą vandens telkiniuose, nustatyti migracijos dėsningumus, atlikti kitus mokslinius tyrimus.  Taip pat specialioji žvejyba atliekama mokymo ir kolekcijų papildymo tikslais. Tokio tipo žvejyba vyko ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo ir Joniškio agentūros kontroliuojamose teritorijose: Beržtalyje, Šiladyje, Mūšoje (Pakruojo r.), Švitinyje, Lankoje ir kitose Joniškio rajono upėse. Vykusiai žvejybai buvo  išduotas Aplinkos apsaugos agentūros specialus leidimas vykdyti žvejybą elektros aparatu. Sugautos žuvys yra suinventorizuojamos pagal rūšis, pamatuojamos ir pasvėrus paleidžiamos atgal į vandens telkinį.

Piliečiai pastebėję žvejus su draudžiamais įrankiais turėtų atkreipti dėmesį ar įrengti informaciniai stendai, kuriuose nurodomas žvejybos tikslas ir vykdytojas. Toks stendas privalomas vykdant specialiąją žvejybą žuvivaisos tikslais arba naudojant elektros žvejybos aparatą. Tokiu atveju gamtai neabejingi piliečiai neturėtu skubėti pranešti apie galimą brakonieriavimą o būti ramiems, kad vykdoma teisėta žvejyba moksliniams tyrimams. Pakruojo rajono agentūra jau gavo pranešimą apie galimą brakonieriavimą, kuomet prie užės darbavosi mokslininkai.