Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Telšių rajone sulaikytas žuvį iš tinklų traukęs vyras

2015-06-11

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Telšių rajono agentūros darbuotojai sulaikė vyriškį, kuris prisipažino Masčio ežere iš tinklų ištraukęs žuvį. Vyrui teks atlyginti gamtai padarytą žalą ir atsakyti už tai, kad nepranešė apie rastus tinklus.

ŠRAAD Telšių rajono agentūra iš valstybinės aplinkos apsaugos agentūros gavo pranešimą, kad Telšių mieste, Masčio ežere, trys vyrai žvejoja su statomais tinklais. Aplinkosaugininkai, kartu su Telšių medžiotojų ir žvejų draugijos žuvininku, nuvyko prie ežero ir šalia Cirtauto upelio rado automobilį „Ford Mondeo“. Prie mašinos, ant žemės, pūpsojo keturi maišai su žuvimi. Automobilio savininkas A.M. (1957 m.) paaiškino, kad žuvis jo brolio, kuris paprašė ją parvežti.

Netrukus buvo sulaikytas ir brolis R.M. (1958 m.), kuris atvažiavo dviračiu. Paprašytas paaiškinti iš kur gavo žuvį, telšiškis nurodė, kad ištraukė ją iš tinklų, kuriuos rado plaukiodamas ežere.

Už tai, kad nepranešė apie rastus tinklus, o iš jų pasiėmė žuvį vyrui surašytas protokolas (ATPK 87 str. 1 ir 3 d.) Už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu vyrui gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų su šių įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Telšiškio laimikis buvo nemenkas. Iš tinklų jis ištraukė 21 karosą, vieną šamą ir 7 karšius. Už nemenką laimikį, teks nemenkai ir atsakyti. Paskaičiuota, kad gamtai padaryta žalos už daugiau kaip 930 eurų. Būtent tiek teks telšiškiui sumokėti.