Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Prasidėjo akcija „Automobilį statyk atsakingai“

2015-06-02

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas šį mėnesį pradėjo vykdyti akciją „Automobilį statyk atsakingai“. Akcijos tikslas – vykdyti pažeidimų prevenciją, užkirsti kelią neteisėtam automobilių statymui vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose ir zonose bei kitose draudžiamose vietose.

Vasara vis daugiau žmonių traukia į gamtą, į mišką, prie ežerų ir upių. Deja nevisi aktyvaus laisvalaikio mėgėjai laikosi įstatymų. Aplinkosaugininkai primena, kad draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto, taip ant miško paklotės ar žaliosios vejos.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas už Neteisėtą važiavimą per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis – numato įspėjimą arba baudą nuo 14 iki vieno 144 eurų. Jeigu dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, – baudą nuo 144 iki 289 eurų. Paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 28 iki 144 eurų ir baudą pareigūnams – nuo 86 iki 289 eurų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, jau bausto asmens – užtraukia baudą piliečiams nuo 57 iki 289 eurų ir pareigūnams – nuo 173 iki 579 eurų.

Pernai vasarą vykdant akciją „Automobilį statyk atsakingai“ Šiaulių regione buvo surengta 50 reidų. Buvo nustatyti 42 pažeidimai už kuriuos skirta 3075 Lt baudų.

Aplinkosaugininkai, siekdami daromų pažeidimų skaičiaus mažėjimo ir poilsiautojų sąmoningumo, visą vasarą ir iki pat rugsėjo 30 dienos vykdys akciją „Automobilį statyk atsakingai". Akcijos metu bus kreipiamas dėmesys ne tik į automobilių statymą. Taip pat bus stebima ar nėra šiukšlinamą ar nėra savavališkai įrengiamos laužavietės ir kūrenami laužai.