Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Rėkyvos gyventoja rado sužalotą apuoką

2015-06-08

Rėkyvos gyventoja rado sužalotą apuoką

 

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros pareigūnai šeštadienį gavo pranešimą , kad Rėkyvos gyvenvietėje, gyventojai rado sužeistą apuoką. Kaip paaiškėto, tai labai retos rūšies, į Lietuvos raudonąją knygą ir į tarptautinę raudonąją knygą įrašytas - Didysis apuokas.

Paukštį sužalota koja, netoli Rėkyvos radusi, rėkyviškė pasigailėjo ir parsinešė į savo ūkį. Moteris apie radinį pranešė gyvūnų globėjams ir aplinkosaugininkams.  Atvykus aplinkosaugininkams, moteris žieduotą paukštį perdavė. Jis nuvežtas į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą, kur bus laikinai globojamas ir slaugomas, kol pagis.

Didysis apuokas - tai vienas įspūdingiausių, deja nykstančių Lietuvos miškų gyventojų. Manoma, kad dabartinę populiaciją Lietuvoje sudaro vos 10 – 20 porų. Nedaug šių paukščių sutinkama ir visoje Eurazijoje. Tad Didysis apuokas įrašytas ne tik į Lietuvos raudonąją bet ir į tarptautinę raudonąją knygą. Paukščius globoja Berno konvencija, Paukščių direktyvos nuostatos.

Šie paukščiai plėšrūs. Turi puikią regą ir klausą. Medžioja įvairius graužikus, paukščius, kiškius, kartais net lapes. Deja pats baisiausiais jų priešas žmogus, o tiksliau jo vykdoma veikla.

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro darbuotojai ir moksleiviai jau ne kartą yra padėję į bėdą patenkantiems paukščiams. Tikimasi, kad ir šis apuokas pasveikęs grįš į Lietuvos miškus.