Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Radviliškio rajone sulaikytas tinklais žvejojęs vyras ir nubaustas tinklą ištraukęs žvejas

2015-06-02

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ankstyvą pirmadienio rytą sulaikė vyrą, kuris Radviliškio rajone, Arimaičių ežere žvejojo su tinklais. Vieną jo tinklą užkabino ir ištraukė žvejas. Tačiau vyras apie radinį niekam nepranešė, o tinklą išmetė melduose.

Civiliai apsirengę ir žvejais apsimetę aplinkosaugininkai prie Arimaičių ežero nuvyko norėdami patikrinti gautą informaciją, jog čia žvejojama su tinklais. Apie 6-tą valandą į ežerą išplaukė dvi valtelės. Vienoje sėdėjęs žvejys mėtė spiningą, o kitą plaukęs vyras elgėsi tikrai įtartinai. Jis plaukiojo šalia žvejo ir sukdamas ratus kaip įmanydamas bandė sutrukdyti. Netruko paaiškėti ir to priežastis. Žvejys spiningu užkabino ir ištraukė tinklą. Įtraukęs jį į valtį vyras nuplaukė link kranto ir išmetė jį melduose.

Netrukus paaiškėjo ir antro vyro vaidmuo. Žvejui nuplaukus, aplinkosaugininkų stebimas, vyras ištraukė dar vieną tinklą, susirinko iš jo žuvis ir tinklą išmetė į krantą. Deja vyras laimikiu džiaugėsi ne ilgai. Sulaikytas inspektorių V.A. (1960 m.) dar bandė gintis, kad tinklas ne jo, tačiau galiausiai prisipažino. Brakonieriui už žvejybą su tinklais surašytas protokolas (ATPK 87 str. 3 d.). Jam gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų. Valtis ir tinklai konfiskuoti, o už sugautas 6 žuvis teks sumokėti per 330 eurų, už gamtai padarytą žalą.

Tinklą ištraukusiam ir apie radinį nepranešusiam žvejui A.K. (1970 m.) taip pat surašytas protokolas (ATPK 87 str. 1 d.). Už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą jam gresia bauda nuo 7 iki 57 eurų arba įspėjimas.


Priedai: