Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tikrinant vandens telkinius, per dieną surašyta 13 protokolų žvejams mėgėjams

2015-05-25

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai sekmadienį surengė reidą ir tikrino Šiaulių ir Radviliškio rajono vandens telkinius. Aplinkosaugininkai apvažiavo 17-ka vandens telkinių ir patikrino per pusšimtį žvejų. 13-kai iš jų surašyti protokolai.

Pažeidimas vienas – žvejyba neturint žvejo bilieto. Tiesa, kai kurie iš pažeidėjų turėjo įsigiję respublikinius žvejo mėgėjo bilietus, tačiau jie negalioja išnuomotose vandens telkiniuose. Išnuomotuose vandens telkiniuose žvejoti norintys asmenys turėtų įsigyti žvejybos leidimą, kuris galioja konkrečiam vandens telkiniui. Leidimus galima įsigyti pas nuomininką arba internetu aplinkos leidimų informacinėje sistemoje ALIS (https://alis.am.lt). Čia taip pat galima sužinoti kokiame rajone, koks vandens telkinys yra išnuomotas ar ne.

Leidimo žvejoti neturėjusiems asmenims surašyti protokolai už mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimą. (ATPK 87 str.) Jiems gresia įspėjimas arba baudą nuo 7 iki 57 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Praėjusia savaitę kelis reidus surengė ir Mažeikių rajono agentūra. Čia už žvejyba be leidimo surašyti 7-ni protokolai.