Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Sustiprėjęs pelėdžiukas gražintas į parką

2015-05-22

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūra į Kelmės miesto parką gražino pelėdžiuką. Pasveikęs ir sustiprėjęs jauniklis gražintas į tapačią vietą, kur prieš mėnesį buvo rastas leisgyvis.

    Iš medžio iškritusį, sulysusi ir visai silpną pelėdžiuką rado po miesto parką vaikščiojanti kelmiškė Jūratė Averlingienė. Pasitarusi su Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojais, sušalusį bei išsekusį paukštį  moteris priglaudė savo namuose ir apie tai informavo aplinkosaugininkus. Kelmės rajono agentūros darbuotojai pelėdžiuką nugabeno į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą. Čia jis buvo slaugomas ir prižiūrimas mėnesį.

    Vakar aplinkosaugininkai sustiprėjusį paukštį parvežė atgal į gimtas vietas. Paleidžiant pelėdžiuką į laisvę dalyvavo ir jo gelbėtoja Jūratė Averlingienė su vaikais. Paukštį išgelbėjusiai Averlingių šeimai padėkota už gamtos saugojimą, rūpinimąsi gyvūnais.

    Tai jau ne pirmas pelėdžiukas išgelbėtas Kelmės miesto parke. Prieš metus parką tvarkę moksleiviai, taip pat buvo radę iš medžio iškritusį, palėgusį pelėdžiuką. Jis taip pat buvo nuvežtas į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą, o pasveikęs ir sustiprėjęs, gražintas į laisvę.