Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Vykdant akciją „Tvora“ Šiaulių regione rasta 10 tvorų ribojančių priėjimą prie vandens telkinio pakrantės

2015-05-08

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas balandžio mėnesį vykdė akciją „Tvora“. Buvo surengti 27 reidai. Aplinkosaugininkai vaikščiodami, važiuodami ir plaukiodami valtimis bei kateriais tikrino vandens telkinių pakrantes. Buvo ne tik tikrinama ar pakrantės nėra suręsta praėjimą ribojančių tvorų bet atkreiptas dėmesys ir į kitus aplinkosauginius pažeidimus. Išviso nustatyta 18 pažeidimų. 10 iš jų dėl užtvertų tvorų.

Žemės įstatymas įtvirtina nuostatą, kad žemės savininkai ir kiti naudotojai privalo leisti kitiems asmenims prieiti prie paviršinio vandens telkinių nustatytomis pakrantės apsaugos juostomis, lankyti bendro naudojimo rekreacines teritorijas. Tai reiškia, kad vandens telkinių pakrantės turi būti laisvai prieinamos visuomenei. Deja šio įstatymo paiso nevisi.

Daugiausiai pažeidimų nustatyta Plungės rajone. Gyventojai šalia jų namų pratekančių Alantos ir Babrungo upelių pakrantes įsigudrino aptverti tvoromis, o kai kurie dar ir apraizgyti spygliuotomis vielomis, kad tikrai niekam nekiltu noras praeiti.

Piliečiams surašyti protokolai už savavališką pakrančių užtvėrimą, pažeidžiant vandens telkinių pakrančių ekologines funkcijas. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 55 str.) už tai numato įspėjimą arba baudą - piliečiams nuo 28 iki 144 eurų, pareigūnams – nuo 86 iki 289 eurų. Taip pat visiems trims teikti privalomieji nurodymai pašalinti tvoras.

Aplinkos apsaugos pareigūno privalomo nurodymo neįvykdymas laiku užtraukia baudą piliečiams nuo 144 iki 289 eurų ir pareigūnams – nuo 289 iki 579 eurų.

Be to skaičiuojama žala aplinkai. Savavališkai užtvėrus paviršinio vandens telkinio pakrantės apsaugos juostoje tvorą (pažeistos vandens telkinių pakrančių ekologinės funkcijos, vandens telkinių pakrančių gamtinis kraštovaizdis bei jo estetinės vertybės, apsunkinta gyvūnų migracija ir kt.) žala skaičiuojama už 1 tiesinį tvoros metrą – 144 eurai. Jei per nurodytą terminą nepašalinami žalos aplinkai padariniai, apskaičiuotas 144 eurai už tiesinį tvoros metrą žalos aplinkai dydis pridedamas kiekvieną mėnesį, kol bus pašalinami žalos aplinkai padariniai.

Po dvi užtvertas voras rasta Šiaulių ir Telšių rajonuose. Šiaulių rajono agentūra dvi naujai suręstas tvoras iš lentų, ribojančias praėjimą pakrante, aptiko prie Kulpės upės. Telšių rajono agentūros darbuotojai tvorą ir užtemtą elektrinį piemenį rado prie Ubiškės tvenkinio. Tvoras užtvėrusiems piliečiams paskirtos baudos.

Dar 8 protokolai akcijos metu surašyti asmenims, kurie aplaidžiai tvarkė atliekas, mėšlą ar tiesiog vandens telkinių pakrantėse statė automobilius. Taip pat rasti keli tinklai.