Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Vykdant akcija „Garažiukas“ Šiaulių regione nustatyti 27 pažeidimai

2015-05-07

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas (ŠRAAD) visą balandžio mėnesį vykdė akcija „Garažiukas“. Buvo surengti 24 reidai, kurių metu išaiškinti 27 pažeidimai. Dažniausiai tiek įmonės tiek fiziniai asmenys nubausti už tai, kad remontuodami automobilius, nevykdė privalomos susidarančių atliekų apskaitos. Viso paskirta baudų už daugiau kaip 800 eurų.

Daugiausia pažeidimų nustatė ŠRAAD Šiaulių, Plungės ir Pakruojo rajonų agentūros. Nustatyta po 5-6 pažeidimus. 4 pažeidimai nustatyti Mažeikių rajone, 3 - Akmenės rajone, 2 – telšių rajone ir 1 – Kelmės rajone. Kaip jau buvo minėta, daugiausiai protokolų surašyta už tai, kad nebuvo vykdoma susidarančių atliekų apskaita. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų kai įmonės ar fiziniai asmenys, neturėdami taršos ir Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimo ardo senas eksploatuoti netinkančias transporto priemones (ENTP). Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo (demontavimo) aplinkosauginiai reikalavimai išdėstyti aplinkos ministro 2003 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 710 patvirtintose “Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklėse” (Žin., 2004, Nr. 50-1676 su vėlesniais pakeitimais), atliekų tvarkymo įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose atliekų tvarkymą bei apskaitą. Šiai veiklai reikalingas Aplinkos apsaugos agentūros prie aplinkos ministerijos išduotas Taršos leidimas ir pavojingų atliekų tvarkymo licencija.

Pakruojo rajone, netoli Mediniškių km., sodyboje rastos 9 dalinai ar visiškai išmontuotos transporto priemonės. Visos šios transporto priemonės priklauso sodybos savininkui ir yra nuimtos nuo įskaitos, tačiau jis neturėjo nei vieno ENTP sunaikinimo pažymėjimo, kuris būtinas, jei transporto priemonė yra jau išmontuota. Todėl galima teigti, kad asmuo užsiėmė neteisėtu eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimu ir apdorojimu. ENTP surinkti ir apdoroti gali tik apdorojimo įmonės, turinčios Taršos, ar TIPK leidimus. Pilietis tokių leidimų neturėjo. ENTP surinkimas ir apdorojimas turi būti vykdomas negyvenamosios paskirties pastatuose.  Šiuo atveju automobiliai buvo ardomi po atviru dangumi, privačiame sklype, kurio paskirtis namų valda. Automobiliai buvo laikomi tiesiog ant žemės, kai ENTP laikymo zona turėtų būti padengta nelaidžia danga, atsparia benzino ir kitų skysčių ardančiajam poveikiui. Tad sodybos šeimininkui surašytas protokolas, paskirta bauda ir teiktas privalomas nurodymas sutvarkyti aplinką, o atliekas priduoti atliekų tvarkytojams.

Nors akcija „Garažiukas“ jau baigėsi, tačiau aplinkosaugininkai ir toliau tikrins gyventojus bei įmones užsiimančias automobilių remontu bei ardymu. Apie neteisėtai ardomos senus eksploatuoti netinkančius automobilius ar kitus daromus aplinkosauginius pažeidimus gyventojai gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.