Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Baigėsi akcija „Atliekų deginimo prevencija“

2015-04-30

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas (ŠRAAD) vykdant akciją „Atliekų deginimo prevencija“ surengė 27 reidus, nustatė 15 pažeidimų ir paskyrė baudų už daugiau kaip 400 eurų.

Nors yra dalinamos komposto dėžės ir veikia žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės  vis dar pasitaiko atvejų kuomet miestuose ir miesteliuose yra deginamos daržininkystės ir sodininkystės atliekos. Pasitaiko, kad deginamos ir pakuotės, plastikas ar net padangos. Žmonės nesuvokia, kad tokiais savo veiksmais daro žalą gamtai. Kaip rodo statistika, neretai nuo padegtų šiukšlių kyla dideli gaisrai, nukenčia žmonių turtas ar net patys žmonės.

Šiemet vykdant akcija „Atliekų deginimo prevencija“ daugiausiai pažeidimų nustatė ŠRAAD Telšių rajono agentūra. Nustatyti penki ūkio subjektai ir vienas fizinis asmuo, kurie šiukšlėmis atsikratė jas sudegindami. Visiems pažeidėjams surašyti protokolai ir skirtos piniginės baudos. Viena įmonė už šiukšlių deginimą nubausta ir Mažeikių rajone. Po tris protokolus gyventojams surašyta Joniškio ir Plungės rajonuose. Po vieną pažeidimą užfiksuota Akmenės ir Radviliškio rajonuose.

Noras akcija ir baigėsi, tačiau aplinkosaugininkai įspėja, kad patikrinimai vyksta nuolat ir šiukšlių deginimas nebus toleruojamas. O apie daromus pažeidimus gyventojai visuomet gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.