Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių regiono aplinkosaugininkai prisijungė prie akcijos „Darom“

2015-04-24

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai prisijungė prie akcijos „Darom“. Kelios dešimtys darbuotojų tvarkė Šiaulių rajone, Bijotės ežero pakrantes. Surinkta 60 maišų šiukšlių.

Poilsio vietos neretai tampa atvirais sąvartynais.Talkos metu buvo sutvarkytas maždaug vieno hektaro plotas. Šalia paplūdimio esantis miškelis buvo nusėtas šiukšlėmis. Tad teko paplušėti iš peties. Nemažai šiukšlių rasta ir ežero pakrantėje bei vandenyje.

Poilsiauti atvykstantys žmonės atsikrato šiukšlėmis tiesiog palikdami jas pakrantėje. Žinoma problema ir tai, kad nėra įrengta šiukšliadėžių, tačiau poilsiauti atvykstantys ir maisto bei gėrimų atsivežantys, turėtu pasirūpinti ir susirinkti savo šiukšles.

Už atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų pažeidimus, jeigu dėl to nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 51/3 str.) numato įspėjimą arbą baudą nuo 28 iki 4344 Eur. Užtrešus aplinką pavojingomis atliekomis numatytos sankcijos nuo 86 iki 8688 Eur. Baudų dydžiai priklauso nuo į aplinką išmestų atliekų kiekių ir užterštos vietovės (pvz. rezervatai, draustiniai, nacionalinių ir regioninių parkų teritorijos, rekreacinės teritorijos). Kuo didesnis atliekų kiekis, tuo galima didesnė sankcija. Užteršus saugomas teritorijas bauda didėja. Taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.  Minimalus padarytos žalos aplinkos komponentams dydis išmetus į aplinką nepavojingas atliekas - 144 Eur, o pavojingąsias atliekas - 434 Eur.

Padėtis po truputi gerėja. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai prie akcijos „Darom“ prisijungia kasmet. Pirmaisiais akcijos metais, tvarkant tą patį Bijotės ežero krantą buvo surinkta beveik 300 maišų šiukšlių. Šį kartą šiukšlių pririkta 60 maišų.