Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Kelmės rajone srutomis užterštas Vengrės upelis

2015-04-20

    Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Kelmės rajono agentūra šeštadienį ryte gavo pranešimą, kad Vengrės upelis, Kiškonių kaime., Kelmės rajone., galimai užterštas srutomis. Informacija pasitvirtino. Nuvykę aplinkosaugininkai nustatė, kad srutos į upelį galėjo patekti iš greta esančio kiaulių komplekso.

Nedelsiant buvo susisiekta su bendrovės atsakingais asmenimis, kurie nurodė, kad prieš tris -keturias dienas vykdė srūtino vandens pumpavimą ant greta įmonės teritorijos esančios pievos. Srūtinas vanduo buvo pumpuojamas nuo įmonei priklausančio skysto mėšlo rezervuaro dangos paviršiaus. Manoma, kad srūtinas vanduo per drenažo sistemas pateko į Vengrės upelį.

    ŠRAAD valstybinės analitinės kontrolės skyriaus specialistai paėmė mėginius iš Vengrės upelio bei Gryžuvos upės, į kurią įteka Vengrės upelis. Atlikus tyrimus paaiškės užteršimo mastas.

    Kiaulių komplekso darbuotojai organizavo Vengrės upelio patvanką bei į upelį patekusį srūtiną vandenį išpumpavo ant ūkininkui V. A. priklausančios pievos.

    Dėl įvykio, ŠRAAD Kelmės rajono agentūroje pradėta administracinė procedūra. Srūtas išpylusiai bendrovei teks atsakyti už ūkinės ar kitokios veiklos objektų statyba ar naudojimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus (ATPK 51/2). Be to reikės atlyginti gamtai padarytą žalą.