Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Vykdant akciją „Lydeka“ Šiaulių regione surengti reidai, nustatyta 13 pažeidėjų

2015-04-13

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, rajono agentūrų darbuotojai ir 12 neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių, vykdydami akciją „Lydeka“, surengė reidus. Buvo tikrinami Šiaulių, Radviliškio, Kelmės, Telšių ir Plungės rajonų vandens telkiniai. Nustatyta 13 pažeidėjų. Trys iš jų padarė šiurkščius pažeidimus. Vienu atveju buvo padaryta ir žala gamtai.

Nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama gaudyti lydekas ir visoje respublikoje vyksta akcija „Lydeka“. Šiaulių regiono aplinkosaugininkai, kartu su neetatiniais inspektoriais per kelias dienas patikrino kelis šimtus žvejų. Nustatyta, kad  10 žvejojo neturėdami leidimų. Jiems surašyti protokolai (ATPK 87 str. 1d.) ir bus skirtos nuobaudos. Mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 7 iki 57 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Nustatyti ir trys šiurkštūs mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai. Du vyrai Šiauliuose Rėkyvos karjere gaudė lydekas naudodami masalui gyvas žuveles. Be to vienas vyrų buvo sugavęs dvi lydekas. V.G. (1978m.) už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą (ATPK 87 str. 3d.), gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų. Tuo tarpu jo kolegai R.S. (1976 m.) ne tik teks susimokėti baudą bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą. Už dvi lydekas vyrui teks pakloti daugiau kaip 300 eurų.

Bauda nuo 115 iki 289 eurų gresia ir V.D. (1969 m.). Vyras žvejojo prie Pakumulšių tvenkinio užtvankos. Jis įsitaisė 25-kių metrų atstumu nuo užtvankos. Tuo tarpu taisyklės numato, kad žvejoti galima ne arčiau, kaip 100 metrų atstumu.

Aplinkosaugininkai įspėja, kad lydekas draudžiamu laiku gaudantys asmenys bus baudžiami, o žvejų patikrinimai bus vykdomi ištisus metus.