Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Plungės rajone nustatyti trys asmenys tvoromis užtvėrę vandens telkinių pakrantes

2015-04-13

    Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūra savaitgali vykdė akcija „Tvora“. Buvo patikrintas Alantos upelis ir jo tvenkiniai, Varduvos ir Salantos upes. Nustatyti trys pažeidėjai.

    Žemės įstatymas įtvirtina nuostatą, kad žemės savininkai ir kiti naudotojai privalo leisti kitiems asmenims prieiti prie paviršinio vandens telkinių nustatytomis pakrantės apsaugos juostomis, lankyti bendro naudojimo rekreacines teritorijas. Tai reiškia, kad vandens telkinių pakrantės turi būti laisvai prieinamos visuomenei. Deja šio įstatymo paiso nevisi. Trys Plungės rajono gyventojai šalia jų namų pratekančių upelių pakrantes įsigudrino aptverti tvoromis, o kai kurie dar ir apraizgyti spygliuotomis vielomis, kad tikrai niekam nekiltu noras praeiti.

    Piliečiams surašyti protokolai už savavališką pakrančių užtvėrimą, pažeidžiant vandens telkinių pakrančių ekologines funkcijas. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 55 str.) už tai numato įspėjimą arba baudą - piliečiams nuo 28 iki 144 eurų, pareigūnams – nuo 86 iki 289 eurų. Taip pat visiems trims teikti privalomieji nurodymai pašalinti tvoras. Neįvykdžius šio nurodymo piliečiams vėl grėstų baudos nuo 144 iki 289 eurų už nurodymo nevykdymą. Be to būtų skaičiuojama gamtai padaryta žala 144 eurai už tiesinį tvoros metrą. Žalos aplinkai dydis pridedamas kiekvieną mėnesį, kol bus pašalinami žalos aplinkai padariniai.

    Akcija „Tvora“ vyks iki balandžio 30 d. aplinkosaugininkai atkreipia gyventojų dėmesį, kad net akcijai pasibaigus neverta pulti atstatinėti nuardytų tvorų. Pakrančių apsaugos juostos bus ir toliau  tikrinamos gyvosios gamtos apsaugos kontrolės reidų bei kitų akcijų metu, o už pakartotinį pažeidimo padarymą yra numatytos dar didesnės baudos: piliečiams 57 - 289 eurų ir pareigūnams 289 – 579 eurų.