Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

TEISĖS MEDŽIOTI SUTEIKIMO EGZAMINAS

2015-03-30

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisija (toliau – Komisija) 2015 m. balandžio, gegužės mėnesiais organizuoja asmenų, norinčių tapti medžiotojais, egzaminus.

Egzaminai vyks šia tvarka:

Šiaulių MŽD – balandžio 23 d.

Akmenės MŽD – balandžio 30 d.

Pakruojo MŽD – balandžio 30 d.

Mažeikių MŽD – gegužės 7 d.

Radviliškio MŽD – gegužės 7 d.

Joniškio MŽD – gegužės 14 d.

Kelmės MŽD – gegužės 14 d.

Plungės MŽD – gegužės 21 d.

Telšių MŽD – gegužės 21 d.

Papildomas egzaminas – gegužės 28 d.

Medžioklės teorijos egzaminas vyks Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugijos patalpose (J. Basanavičiaus g. 41, Šiauliai). Medžioklės šaudymo egzaminas vyks Vollit šaudymo centre, esančiame Strazdų kaime, Gruzdžių seniūnijoje, Šiaulių rajone.

Teorinis egzaminas: nuo 9.00 val. iki 13.00 val. Praktinis egzaminas: nuo 13.00 val. iki 16.00 val.

Asmenys pageidaujantys įgyti teisę medžioti Komisijai iki 2015 m. balandžio 10 d. turi pateikti šiuos dokumentus ir jų kopijas (dokumentų originalai, įsitikinus kopijų tikrumu, grąžinami juos pateikusiam asmeniui):

1, asmens dokumentą su fotonuotrauka, kuriame būtų nurodyta gimimo data arba asmens kodas;

2, pažymėjimą apie baigtus medžiotojų kursus ir atliktą stažuotę, baigusiems biomedicinos aukštojo ar aukštesniojo mokslo diplomo (kopiją) ir priedą apie studijų metu išklausytą medžioklės kursą ir išlaikytą atitinkamą egzaminą;

3, prašymą Komisijai leisti laikyti medžioklės egzaminą;

4, pažymą iš sveikatos priežiūros įstaigos, forma 049/a;

5, pažymą apie nuolatinę (deklaruotą) gyvenamąją vietą;

6, pažymą ar asmuo nėra teistas už tyčinius nusikaltimus;

7, pažymas apie tai ar asmuo nėra padaręs administracinių teisės pažeidimų susijusių su medžioklę ar žūklę reglamentuojančiais teisės aktų reikalavimų nesilaikymu, neteisėtu ginklo panaudojimu, kėsinimusi į nuosavybę ar viešąją tvarką;

8, dvi amžių atitinkančias fotonuotraukas, skirtas dokumentams įforminti.

Medžioklės egzamino teorijos ir šaudymo egzaminai vyksta Komisijos nurodytoje vietoje. Visas išlaidas susijusias su egzamino laikymu (šautuvo nuoma, šoviniai, šaudyklos paslaugos, patalpų nuoma ir pan.) padengia egzaminuojamasis.

Medžioklės egzaminą sudaro: teorijos egzaminas ir šaudymo egzaminas. Medžioklės teorijos egzaminą priima ne mažiau, kaip trys komisijos nariai. Medžioklės šaudymo egzaminą priima taip pat nemažiau, kaip trys komisijos nariai. Pirmiausiai laikomas teorijos egzaminas, o jį išlaikius – praktinis – šaudymo egzaminas.

Asmenys, nepriklausantys medžiotojų organizacijoms, kuriems bus atliekamas medžiotojų saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimas, Komisijai iki 2015 m. balandžio 10 d. turi pateikti prašymą. Visas išlaidas susijusias su praktiniu medžiojimo įgūdžių patikrinimu (šautuvo nuoma, šoviniai, šaudyklos nuoma) padengia egzaminuojamas. Teorinis ir praktinis saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimas įvyks 2015 m gegužės 28 d. Šiaulių rajono Medžiotojų - žvejų draugijos patalpose ir Vollit šaudymo centre.

Dokumentai priimami Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugijoje (J. Basanavičiaus g. 41, Šiauliai, LT 76213), antradieniais ir penktadieniais nuo 9.00 iki 17.00 val.

Smulkesnė informacija teikiama Šiauliuose, tel.: (8 41) 440 791, 596 420.

Pastaba.

Esant poreikiui Komisija egzaminų grafiką gali koreguoti, pakeitimai ir visa kita informacija medžioklės egzamino klausimais bus skelbiama Lietuvos Respublikos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento interneto svetainėje, adresu http://srd.am.lt/VI/index.php#r/106 ir http://srd.am.lt/VI/index.php#r/4