Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių regione komisijoje nustatančioje sumedžiojimo limitus galės dalyvauti visų medžiotojų būrelių ir klubų atstovai

2015-03-19

Kanopinių žvėrių sumedžiojimo limitus kasmet nustato speciali, kiekviename rajone sudaryta komisija. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius patvirtino įsakymą, kuriuo remiantis, nuo šiol visų medžioklės plotų naudotojų atstovai, pateikę prašymus, galės dalyvauti komisijos svarstyme. Iki tol komisijoje dalyvaudavo tik vieno ar dviejų būrelių atstovai. Dabar komisijos darbe dalyvaujantys medžiotojų atstovai keisis rotacijos principu, o likusieji būrelių ir klubų atstovai komisijoje dalyvaus kaip stebėtojai ir galės išsakyti savo nuomonę. Pasikeitusi tvarka padės užtikrinti kiekvieno būrelio ar klubo interesus.

    Žvėrių gausos reguliavimas viena iš pagrindinių medžiotojų pareigų. Žvėrių populiaciją reguliuoti būtina nes esant didelei gausai nukenčia miškų jaunuolynai, ūkininkų pasėliai. Tad žvėrys yra skaičiuojami ir pagal reikalą atskirų rūšių medžiojamųjų žvėrių skaičius yra didinamas arba mažinamas.

    Prašyme dėl medžiojamųjų gyvūnų sumedžiojimo limitų nustatymo nurodoma, kad medžioklės plotų naudotojai privalo suskaičiuoti briedžius, tauriuosius elnius, stirnas, danielius, šernus, stumbrus, barsukus, vilkus, bebrus, lūšis ir kurtinius. Prašymą rajonų medžiojamųjų gyvūnų sumedžiojimo limitų nustatymo komisijoms medžioklės plotų valdytojai privalo pateikti iki balandžio 5 d.. Žvėrys paprastai skaičiuojami visų kanopinių žvėrių medžioklėms baigiantis – vasario gale ar kovo mėn. Tik vilkams ir lūšims apskaitos dienas nustato Aplinkos ministerija.

    Atsižvelgdama į žvėrių apskaitos duomenis, medžiotojų kolektyvų pageidavimus dėl atskirų žvėrių sumedžiojimo apimčių bei kitas aplinkybes, komisija nustato žvėrių, kurių medžioklė limituojama, sumedžiojimo apimtis. Šiuo metu limituojama yra briedžių, tauriųjų elnių, danielių, stirnų (tik patinų) ir vilkų medžioklė. Vilkų sumedžiojimo limitus nustato ne komisijos, o aplinkos ministerija. Komisijų sudarytos leistų sumedžioti žvėrių suvestinės pateikiamos aplinkos ministerijai, kuri patvirtina ir nustato galutini limitą.

    Miškininkai ir privačių miškų savininkai, kuriems elninių žvėrių gausa labiausiai rūpi, gali kontroliuoti  žvėrių sumedžiojimo limitus. Urėdijų ir privačių miškų asociacijų atstovai taip pat dalyvauja sumedžiojimo limitų nustatymo komisijoje.