Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai tramdė Šiaulių rajone siautėjusius brakonierius

2015-03-16

    Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai sekmadienį sulaikė du brakonierius. Vienas iš jų, tą pačią dieną buvo sulaikytas net du kartus. Brakonieriams surašyti protokolai ir išimti du tinklai, žeberklas, du bučiukai, bridkelnės bei sugautos lydekos.

    Du neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai vakar ryte nutarė patikrinti Rėkyvos ežero pakrantes. Prie ežero nuvykę vyrai iškart aptiko du panardintus bučiukus. Netrukus pasirodė ir jų savininkas, gerai aplinkosaugininkams jau pažįstamas J.V. (1964m.). Brakonierius buvo sulaikytas, kuomet išsitraukė bučiukus su dviem lydekomis. J.V. buvo surašytas protokolas (ATPK 87 str. 3d.). Už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu vyrui gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų. Be to už di sugautas lydekas teks sumokėti 290 eurų gamtai padarytą žalą.

    Baudos dydis ir gamtai padaryta žala brakonieriui matys buvo nė motais. Tos pačios dienos vakare, apie 18 val. neetatiniai inspektoriai vyrą su dar vienu bičiuliu vėl užtiko Rėkyvos ežero pakrantėje. Šį kartą brakonieriai žuvis gaudė apsiginklavę žeberklais. Išvydę neetatinius inspektorius, vyrai metė laimikį ir spruko. Vienam bėgliui pavyko įnerti į krūmus, o J.V. vėl buvo sulaikytas. Vyrui dar sykį surašytas protokolas ir šį sykį paskaičiuota gamtai padaryta žala už vieną lydeką – 145 eurai. Žuvis ir žeberklas konfiskuoti. Be to vyrui teko nusimauti ir bridkelnes.

    Dar vienas brakonierius neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams įkliuvo vidurdienį. Jie pastebėjo prie ežero išsirengusį vyrą. Kaip paaiškėjo R.S. (1967 m.) prie ežero atvyko su pensininkę motina. Jis braidė ir ketino pastatyti du atsivežtus tinklus. Draudžiami žvejybos įrankiai konfiskuoti, o už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą (ATPK 87 str. 3d.) R.S. surašytas protokolas ir taip pat gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų.

    Tą patį sekmadienį protokolas surašytas ir žvejui mėgėjui, kuris Bubių tvenkinyje, ties Sauginiais žvejojo neįsigijęs leidimo. K.N. (1970m.) pamatęs ateinančius neetatinius inspektorius spruko ir bandė pasislėpti krūmuose. Sulaikytam vyrui už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą (ATPK 87 str. 1d.) gresia įspėjimas arba bauda nuo 7 iki 57 eurų.

    Šiuo metu Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui talkina 64 neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Jie padeda ne tik kovojant su brakonieriais bet ir nustatant bei išaiškinant ir kitus aplinkosauginius pažeidimus. Jiems sutekta teisė sulaikyti pažeidėjus ir surašyti jiems protokolus. Kasmet neetatinių inspektorių gretas papildo jauni ir energingi piliečiai, tačiau neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi gali tapti ne kiekvienas. Ne pakanka vien noro kovoti su gamtos ir jos išteklių niokotojais. Neetatinis inspektorius privalo būti nepriekaištingos reputacijos aplinkosauginėje srityje ir turėti žinių, kurios tikrinamos egzamine. Šiemet iš 24, norinčiu papildyti neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių gretas, egzaminą išlaikė tik 10. Nedirbantys inspektoriai yra braukiami iš sąrašų ir įgaliojimai jiems nepratęsiami.