Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Nuginkluoti Kelmės rajono miškuose brakonieriavę vyrai

2015-03-13

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Kelmės rajono agentūros darbuotojai kovo 11 d. vakarą iš pranešimų priėmimo centro gavo informaciją, kad Pašilės medžiotojų būrelio medžioklės plotuose, Spirgių miške, Kelmės rajone, vykdoma neteisėta medžioklė. Į Kelmės rajono, Kražių seniūniją, Spirgių kaimą nuskubėjusius aplinkosaugininkus pasitiko Pašilės medžiotojų būrelio medžiotojai.

    Kaip paaiškėjo, jie medžiodami šio būrelio medžioklės plotuose,  Spirgių miške, pamatė keturis asmenis, neteisėtai vykdančius medžioklę. Įvykio vietoje buvo sulaikyti du piliečiai vykdę neteisėtą medžioklę. Abu sulaikyti vyrai ginklų neturėjo. Įtariamieji buvo pristatyti į Telšių AVPK Kelmės rajono policijos komisariatą. Pareigūnai nustatė, kad medžioklėje dalyvavo G.M. (1978 m.)  ir L.R. (1978 m.) Abu vyrai buvo girti. Jiems nustatytas vidutinis, daugiau nei dviejų promilių girtumas. Vyrai rašydami paaiškinimus prisipažino ir nurodė, kad neteisėtoje medžioklėje buvo varovais.

    Neteisėtoje medžioklėje dalyvavę kiti du asmenys, kurie Pašilės medžiotojų būrelio medžiotojų teigimu turėjo medžioklinius šautuvus, pabėgo. Medžiotojai nurodė, kad vieną iš pabėgusių asmenų pažino kaip A.M..

    Vakar ŠRAAD Kelmės rajono agentūros inspektoriai kartu su Telšių AVPK Kelmės policijos pareigūnais tęsdami tyrimą apsilankė įtariamojo L.R. namuose. Ūkiniame pastate buvo rastas neteisėtai laikomas mažo kalibro, graižtvinis šautuvas. Toliau apžiūrint ūkinius pastatus rastas žvejybinis tinklas, žeberklas ir usūrinio šuns kailis.  L.R. prisipažino, kad šuo buvo sumedžiotas. O taip pat prisipažino, kad kovo 11 d. dalyvavo Spirgių kaime, Kražių seniūnijoje, Kelmės rajone, vykusioje neteisėtoje medžioklėje bei nurodė, kad kartu su juo medžioklėje dalyvavo jo brolis R.R., A.M. ir jau minėtas G.M., su kuriuo jis ir buvo sulaikytas.

    Aplinkosaugininkams ir policijos pareigūnams nuvykus pas pilietį R.R., šis neneigė dalyvavęs neteisėtoje medžioklėje. Vyras sutiko parodyti Spirgių kaimo, miške paslėptus du šaunamuosius ginklus, kuriais buvo vykdoma neteisėta medžioklė. Mat medžiotojų užklupti ir sprukdami brakonieriai juos tiesiog pakišo po šakomis. R.R. nurodė, kad vienas rastas medžioklinis lygiavamzdis 12 kalibro šautuvas priklauso jam, o kitas lygiavamzdis 16 kalibro šautuvas, su optiniu taikikliu, priklauso draugui A.M.

    Įtariamieji pristatyti į Telšių AVPK Kelmės rajono policijos komisariatą, kur dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiai ginklai, šaudmenimis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Trims vyrams gresia baudžiamoji atsakomybė. Be to visiems keturiems brakonieriams bus surašyti protokolai už neteisėta medžioklę. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 85 str. 7 d.) už teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimus numato baudą nuo 579 iki 1737 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Kokia bauda bus skirta brakonieriams spręs teismas.