Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Joniškio rajone chemikalais atsikratyta juos išmetant

2015-03-13

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūrai pranešta, kad Bandorių kaime, Žagarės seniūnijoje, Joniškio rajone, buvusio netinkamų naudojimui pesticidų sandėlio teritorijoje yra didelis kiekis nežinomų skysčių, kaip įtariama chemikalų.

Bandorių kaime pesticidų sandėlis buvo nugriautas, o teritorija po pesticidų išvežimo 2002 m. sutvarkyta, tad pranešimas aplinkosaugininkus nejuokias suglumino. Tad skubiai buvo išvykta į nurodytą vietą. Pranešimas pasitvirtino. Ant betonuotos aikštelės ir šalia rasta 14 vienetų metalinių statinių. Kai kurioms statinėms ant išpylimo angų yra uždėtos plombos. Detaliau apžiūrėjus, nustatyta, kad dvi statinės yra tuščios. Apie įvykį informuotas bendrasis pagalbos centras ir rajono savivaldybė. Įvykio vietą apžiūrėjo ir Joniškio policijos komisariato pareigūnai. Po jų apžiūros buvo leista statines pakrauti ir išvežti į sandėlį, laikinam saugojimui.

 

Statinėse greičiausiai ne žemės ūkio paskirties cheminė medžiaga. Ant kai kurių statinių yra išlikę ženklai apie pavojingumą (R32), šios statinės pagamintos 1976-1980 metais.

 

Gyventojai turintys nežinomos kilmės cheminių medžiagų gali kreiptis į rajono aplinkos apsaugos agentūrą, tuomet jos bus saugiai  sunaikintos. Išmetus chemikalus gali būti užteršta gamta, o asmenims už šiukšlinimą gresia baudos.