Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiauliuose nustatyta įmonė kurui naudojusi senus langų rėmus

2015-03-10

    Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių miesto agentūros darbuotojai vakar vykdė reidą „Kaminukas“ ir tikrino Šiaulių miesto įmones. Patikrinus tris uždarąsias akcines bendroves vienoje aptikta, kad katilas buvo kūrenamas senais langų rėmais.

    Patikrinimo metu katilas nesikūreno, tačiau aplinkosaugininkai nustatė, kad supjaustytus langus kūrenta savaitgalį, norint apšildyti pirties patalpas. Apie tai, kad katilas buvo kūrenamas langų rėmais liudijo ne tik lauke sukrautos žaliavos bet ir katilo pelenuose likusios vinys ir rėmų sujungimo detalės.

    Turgavietės administracijai už atmosferos apsaugos reikalavimų pažeidimą deginant atliekas surašytas protokolas (ATPK 83 str.). Atliekų deginimas nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų užtraukia baudą: piliečiams nuo dvidešimt aštuonių iki penkiasdešimt septynių eurų ir pareigūnams – nuo penkiasdešimt septynių iki vieno šimto penkiolikos eurų.

    Naudotus, dažytus medinius ar plastikinius gaminius ir jų atliekas naudoti, kaip kurą, griežtai draudžiama. Įmonės, atliekančios langų, durų ar kitų gaminių keitimą, privalo surinkti minėtas atliekas ir priduoti jas atliekų tvarkytojams, palikti jas užsakovams griežtai draudžiama.

      Šiaulių miesto agentūra įspėja gyventojus ir juridinius asmenis (užsakovus ir užsakymus vykdančius), kad įrašai sutartyse, apie senųjų gaminių (atliekų) palikimą užsakovui yra neteisėti ir užtraukia administracinę atsakomybę tiek naudotojams, tiek užsakymų vykdytojams.     Baudos dydis priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio ir pažeidėjo statuso gali siekti nuo 28 iki 868 Eur.